Siatkarskie MŚ Polska 2014

Antiga: Wiedzieliśmy, że jesteśmy w dobrej formie

- Ostatnie dni były bardzo spokojne, wiedzieliśmy, że jesteśmy w dobrej formie - powiedział trener polskich siatkarzy Stephane Antiga po efektownej wygranej 3:0 z Serbią na inaugurację MŚ na Stadionie Narodowym w Warszawie.

- Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ odnieśliśmy dziś ważne zwycięstwo. Musieliśmy pokazać zgranie i udało nam się to - powiedział Antiga.

Reklama

- Trzeba przyznać, ze nie było łatwo dziś grać, chociażby ze względu na ogromną presję, nowe miejsce i towarzyszące temu okoliczności - przyznał.

- Atmosfera na Stadionie Narodowym była wspaniała. Zdarzało mi się grać w różnych halach, ale dziś było to niesamowite przeżycie - dodał szkoleniowiec.

Antiga zapewnił, że jego zawodnicy są dobrze przygotowani do turnieju.

- Ostatnie dni były bardzo spokojne, wiedzieliśmy, że jesteśmy w dobrej formie - powiedział.

- Dla mnie pierwszym celem jest to, abyśmy wygrywali mecze, najchętniej za trzy punkty, ale mam nadzieję, że całą czternastka będzie miała szanse pograć, bo jest to bardzo długi turniej - stwierdził trener "Biało-czerwonych".

- Aby tak się stało muszę mieć do dyspozycji wszystkich zawodników - dodał.

Wesołej miny nie miał szkoleniowiec Serbów Igor Kolaković.

- Gratuluję moim kolegom z Polski wygranej. Popełniliśmy bardzo dużo błędów, a nasi rywale zagrali perfekcyjny mecz - powiedział.

- Było to nasze najgorsze spotkanie odkąd pamiętam, ale trzeba przyznać, że byliśmy bardzo zdenerwowani - wyjaśnił.

- Naszym dużym problemem było przyjęcie oraz zagrywka. Skupiamy się na kolejnym meczu z reprezentacją Argentyny - podsumował trener reprezentacji Serbii. 

Polska - Serbia 3:0. Dyskutuj!


Najlepsze tematy