Siatkarskie MŚ Polska 2014

MŚ siatkarzy - Drzyzga: wszystko w naszych rękach

Rozgrywający reprezentacji Polsk Fabian Drzyzga powiedział, że wszystko jest teraz w rękach Polaków. „Biało-czerwoni” zagrają jeszcze w grupie E z Iranem i Francją. Po dwóch pojedynkach drugiej rundy Polacy zajmują drugie miejsce ze stratą punktu do Francji.

Awans do kolejnego etapu rozgrywek uzyskają trzy ekipy. Biało-czerwoni są więc w dobrej sytuacji wyjściowej przed pojedynkami z trzecim w tabeli Iranem (sobota) i liderem - Francją (niedziela). Zdaniem Drzyzgi przed tymi meczami kluczowe jest to, że Polacy nie muszą patrzeć na to, co zrobią rywale.

Reklama

"Najważniejsze, że nie musimy na nikogo liczyć, bo wszystko jest w naszych rękach. Nasza forma jest na dobrym poziomie, choć nie zawsze wszystko wychodzi tak, jakbyśmy chcieli. Ale w sporcie to jest normalne" - powiedział Drzyzga.

24-letni rozgrywający na mistrzostwach jest zmiennikiem Pawła Zagumnego. W czwartkowym meczu z Włochami już w pierwszym secie pojawił się na boisku; później z niego nie schodził mając duży udział w odwróceniu losów spotkania i zwycięstwie 3:1. Sam zawodnik z dystansem podchodzi jednak do swojej roli w drużynie.

"Mogę w ogóle na boisko nie wchodzić, bo to będzie oznaczało, że dobrze gramy i wygrywamy. Turniej jest jednak długi i kwestią czasu było to, że któryś rezerwowy wejdzie i będzie musiał pomóc. Z Włochami był to Misiek Kubiak i ja" - powiedział Drzyzga.

Dodał, że m.in. w wyrównanym poziomie całej kadry tkwi siła reprezentacji Polski.

"Naszą siłą jest drużyna. Będziemy to powtarzać od początku do końca. U nas nie ma indywidualności. Meczu nigdy nie wygra jeden zawodnik, tylko drużyna. My jesteśmy drużyną" - podkreślił Drzyzga.

W tabeli grupy E przed Polakami (12 pkt) są Francuzi (13), a za biało-czerwonymi plasuje się zespół Iranu (11). Na czwartym miejscu jest ekipa USA (10). Sobotnie i niedzielne mecze będą więc miały kluczowe znaczenie w walce o awans do trzeciej fazy mistrzostw. Przed tą rywalizacją Drzyzga jest optymistą.

"Na pewno żaden z nas się nie położy na boisku, a jesteśmy na tyle mocni, że kolejne dwa spotkania możemy wygrać. W tej chwili nie koncentrujemy się jednak na liderującej Francji, tylko na Iranie. To odważna i silna drużyna, prezentująca fizyczną siatkówkę, ale mająca też bardzo dobrego rozgrywającego. Będzie trzeba ich złamać na przyjęciu, bo zagrywka będzie kluczowa w tym meczu" - powiedział Drzyzga.

Dodał jednak, że przed sobotnią konfrontacją z Iranem Polacy chcą jak najlepiej wykorzystać wolny od gry piątek.

"Skoncentrujemy się na tym, żeby odpocząć i odzyskać jak najwięcej sił" - zakończył Drzyzga.

Mecz Polska - Iran w łódzkiej Atlas Arenie rozpocznie się w sobotę o godzinie 20.25.