Artur Boruc: Nie pompujmy balonu. Jest fajnie

- Na pewno jako zespół długo czekamy na dobry wynik. Jednak nie pompujmy tego balonu. Jest fajnie, wygrywamy i niech tak zostanie - apeluje bramkarz reprezentacji Polski Artur Boruc. W sobotę "Biało-czerwoni" rozgromili we Wrocławiu Finlandię 5-0 w meczu towarzyskim.

Wcześniej podopieczni Adama Nawałki wygrali w Poznaniu z Serbią 1-0. Oba mecze były jednym z etapów przygotowań do zbliżających się mistrzostw Europy we Francji i selekcjoner sprawdził niemal wszystkich powołanych zawodników. - Nie jestem od oceniania zawodników. Czeka sporo pracy, żeby być w tej kadrze być na mistrzostwa Europy we Francji - stwierdził Boruc.

Reklama

- Mam najlepszą kadrę od lat. Cieszę się, że doczekaliśmy się fajnych wyników, fajnej atmosfery w kadrze i wokół niej - stwierdził bramkarz Bournemouth.

Boruc podkreślił pracę Adama Nawałki nad sferą mentalną kadrowiczów. Zwrócił też uwagę na jeszcze jedną kwestię, która, jego zdaniem, jest równie ważna. - Coraz więcej osób jest w tej kadrze i, co ważne, zdaje sobie sprawę z tego, co w niej robi. Zawodnicy mają świadomość, że przyjeżdżają wygrać kolejny mecz. Bardzo fajnie to wygląda - zaznaczył.


Dowiedz się więcej na temat: Artur Boruc | Adam Nawałka | reprezentacja Polski | Euro 2016

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje