Czesław Michniewicz selekcjonerem reprezentacji do lat 21

Koniec spekulacji. Dziś popołudniu zarząd PZPN jednogłośnie zaakceptował kandydaturę Czesława Michniewicza na trenera drużyny U-21. Na stanowisku zastąpi Marcina Dornę, który pozostanie w strukturach futbolowej centrali. - Przed nowym trenerem stawiamy za cel awans do Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które za dwa lata odbędą się we Włoszech - powiedział Zbigniew Boniek.

Szef PZPN tak tłumaczył powody rozstania z Dorną. - Nasza drużyna nie osiągnęła założonego celu. Trener Dorna to osoba młoda, bardzo inteligentna, twórca Narodowego Modelu Gry, mamy do niego zaufanie, będzie potrzebny w strukturach PZPN. To znakomity wychowawca, będzie pomagał Stefanowi Majewskiemu jako wicedyrektor szkolenia, a do tego obejmie kadrę U-15 - podsumował Boniek.

"Zibi" stwierdził, że z piłkarzami, którzy już wchodzą do dorosłego futbolu powinien pracować trener z doświadczeniem ligowym. Dlatego zdecydował się postawić na Czesława Michniewicza. - Spodobała mi się w nim wielka pasja i chęć pracy.  Cel jest jasny. Chcemy pojechać na kolejne młodzieżowe Euro do Włoch - dodał.

Boniek odniósł też się do pojawiających się oskarżeń, że w PZPN nie powinien pracować trener, którego nazwisko przewijało się w kontekście afery korupcyjnej. -  W dniu, w którym zdecydowałem, że będę rozmawiał z Czesławem, skontaktowałem się z prokuraturą we Wrocławiu. Rozmawiałem z prokuratorem Krzysztofem Grzeszczakiem, który jasno powiedział mi, że nie ma żądnych przeciwwskazań, aby pracował w futbolu, nie ma zarzutów, a w prokuraturze zeznawał jako jeden z wielu przesłuchiwanych świadków - dodał.

Reklama

- To nagroda za lata pracy w piłce ligowej.Chciałbym wykorzystać maksymalnie szansę. Już od jutra zaczynam pracę nad tworzeniem sztabu i listy zawodników. 1 września gramy pierwszy mecz eliminacyjny z Gruzją. Chciałbym, żebyśmy pojechali do Włoch na Euro - krótko skomentował nominację Czesław Michniewicz.

Co ważne, kolejne Młodzieżowe Mistrzostwa Europy będą też przepustką na igrzyska olimpijskie w Tokio. - Do tego daleka droga. Awans do Tokio uzyskają prawdopodobnie tylko cztery drużyny z Europy. Na razie skupiamy się na eliminacjach - zakończył Michniewicz.

Z Warszawy Krzysztof Oliwa

Dowiedz się więcej na temat: michniewicz | reprezentacja Polski U-21

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje