Gruzja - Gibraltar 4-0 w meczu eliminacji Euro 2016

Gruzini 4-0 pokonali Gibraltar w meczu "polskiej" grupy eliminacji mistrzostw Europy 2016.

Sprawdź sytuację w "polskiej" grupie eliminacji Euro

Gruzja i Gibraltar to dwie najsłabsze drużyny w grupie D. Gibraltar nie zdobył jeszcze punktu, a Gruzini po zwycięstwie mają na koncie dziewięć "oczek". Dwa razy wygrali z Gibraltarem i raz ze Szkocją, ale nie mają już szans na awans do mistrzostw Europy.

Pierwszą bramkę dla Gruzinów zdobył Mate Wacadze, a drugą z rzutu karnego Tornike Okriaszwili. Tuż przed przerwą trzeciego gola dla gospodarzy głową strzelił Wacadze.

W 58. minucie na murawie pojawił się były piłkarz Jagiellonii Białystok Nika Dżałamidze.

Wynik meczu trzy minuty przed końcowym gwizdkiem ustalił Waleri Kazaiszwili.

O godzinie 20:45 rozpoczną się spotkania Szkocja - Polska i Irlandia - Niemcy.

Gruzja - Gibraltar 4-0

Bramki: Mate Wacadze (30., 45.), Tornike Okriaszwili (35.-karny), Waleri Kazaiszwili (87.).

Sędziował: Serhij Bojko (Ukraina).

Gruzja: Nukri Rewiszwili - Otar Kakabadze, Guram Kaszia, Aleksandre Amisulaszwili, Gia Grigalawa - Tornike Okriaszwili (58. Nika Dżalamidze), Dżaba Kankawa (57. Guga Palawandiszwili), Waleri Kazaiszwili, Nika Kwekweskiri, Aleksandre Kobachidze - Mate Wacadze (73. Baczana Cchadadze).

Gibraltar: Jordan Perez - Jean Carlos Garcia, Ryan Casciaro, Roy Chipolina, Joseph Chipolina - Jake Gosling, Liam Walker, Lee Casciaro (76. John Paul Duarte), Anthony Bardon, Kyle Casciaro (85. Michael Yome) - George Cabrera (46. Brian Perez).