Ipswich Town nie chce sprzedać Bartosza Białkowskiego

Kariera Bartosza Białkowskiego w ostatnim roku w końcu nabrała rozpędu. 31-letni już bramkarz dość niespodziewanie znalazł się w kadrze na mistrzostwa świata. Teraz zawodnik występującego w Championship Ipswich Town, może zmienić klub. Na razie trzymilionowa oferta Birmingham City została odrzucona.

Wprawdzie Białkowski nie zagrał podczas mistrzostw ani minuty, ale wiadomo, że wcześniej brał udział w przygotowaniach. Teraz jest na dłuższym urlopie.

Reklama

Doświadczony zawodnik trafił do Ipswich Town w 2014 roku. W styczniu przedłużył umowę, która teraz obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku.

Polak w ostatnich trzech sezonach był wybierany na najlepszego piłkarza Traktorzystów. Nic dziwnego, że interesują się nim większe i bogatsze kluby.

Białkowskiego chcieliby zatrudnić w Birmingham. Działacze miejssowego City oferowali 2,75 miliona funtów, a więc około trzech milionów euro. W Ipswich nawet nie myślą, aby sprzedawać swoją gwiazdę za takie pieniądze. Propozycja została odrzucona.

Być może po byłego gracza m.in. Southampton oraz Notts County zgłosi się jeszcze jakiś zespół. Okno transferowe w Championship jest otwarte jeszcze ponad miesiąc.

W poprzednim sezonie Białkowski wystąpił w 46 spotkaniach Ipswich City. Puścił 61 goli, a 13-krotnie zachował czyste konto.

Dowiedz się więcej na temat: Bartosz Białkowski | Ipswich Town

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL