Mecz Irlandia - Niemcy 1-0 w eliminacjach Euro 2016

Sensacja w Dublinie! Irlandia ograła Niemców 1-0 i przedłużyła swe szanse na awans!

Zobacz składy!

Bodaj po raz pierwszy, tłumnie kibicowaliśmy Niemcom, bo ich ewentualna wygrana oddaliłaby awans goniącej nas Irlandii, ale nic to nie dało. Ekipa z "Zielonej Wyspy" odniosła pierwsze, historyczne zwycięstwo nad Niemcami i zapewniła sobie co najmniej udział w barażach!

Polscy piłkarze już w czwartek mogli zapewnić sobie awans na Euro 2016. Musiały być jednak spełnione dwa warunki - "Biało-czerwoni" musieli wygrać w Glasgow, a Niemcy nie mogli przegrać w Dublinie.

Nasi zachodni sąsiedzi potrzebowali tylko jednego punktu, żeby zagwarantować sobie awans na Euro 2016. Podopieczni Joachima Loewa chcieli jednak z Irlandią wygrać, żeby zająć pierwsze miejsce w grupie D.

"Graliśmy z Irlandią kilka razy w ostatnich latach i nigdy to nie były łatwe mecze. Raz wygraliśmy 6-1, ale w pozostałych była twarda walka. Uważam, że jest to zespół silniejszy fizycznie i z lepszą ofensywą niż Szkocja. Znamy ich mentalność. Oni walczą do końca" - podkreślił trener reprezentacji Niemiec.

Niemcy zaczęli z dużym animuszem. Groźne akcje napędzał na lewym skrzydle Marco Reus. Głową nad poprzeczką po rzucie rożnym uderzał Jerome Boateng.

W 19. minucie do siatki gospodarzy trafił Mesut Oezil, ale sędzie słusznie nie uznał gola. Pomocnik Arsenalu Londyn był na spalonym.

Dziesięć minut przed przerwą z boiska z powodu kontuzji musiał zejść Mario Goetze. Zastąpił go Andre Schuerrle. To nie była ostatnia wymuszona zmiana w pierwszej części meczu. W 41. minucie Shay Given pokazał, że nie jest w stanie kontynuować gry. Do bramki Irlandczyków wszedł Darren Randolph.

Niemcy cały czas naciskali, a głęboko cofnięci Irlandczycy czekali na kontrę. Obraz gry nie zmienił się na początku drugiej połowy.

Dobrą okazję w 55. minucie zmarnował Schuerrle. Skrzydłowy uderzył z powietrza z pierwszej piłki z sześciu metrów, ale nad poprzeczką.

Ekipa Joachima Loewa miała sporą przewagę. Gra toczyła się nie tyle na połowie Irlandii, co w okolicach jej pola karnego.

W 68. min Thomas Mueller przedarł się pod bramkę, lecz w ostatniej chwili jego podanie do Schuerrlego zostało zablokowane.

Za moment cieszyli się gospodarze! Po dalekim wykopie rezerwowego bramkarza Shane Long wyszedł na czystą pozycję i huknął z 16 m nie do obrony!

Idealną okazję do wyrównania miał Thomas Mueller, lecz w w 79. min chybił z 12 metrów!

Za moment "bombę" z dystansu posłał Jerome Boateng, ale i on nie znalazł sposobu na Randolpha, który sparował piłkę na rzut rożny.

Irlandia - Niemcy 1-0 (0-0)

Bramka:

1-0 Long (69. z podania Randolpha).

Zobacz sytuację w grupie D el. Euro 2016

Dołącz do akcji RMF FM i Interii #JeśliAwansujemy

Przed superważnymi meczami "Biało-czerwonych" w eliminacjachEuro2016 zachęcamy Was do przyłączenia się do wspólnej akcji Interii i RMF FM pod hasłem: #JeśliAwansujemy!

By okazać naszym piłkarzom swoje wsparcie, złóżcie deklarację, co bylibyście gotowi zrobić,#JeśliAwansujemy! Pamiętajcie, że jeśli się uda - trzeba będzie te deklaracje zrealizować!

Bawimy się we wszystkich mediach społecznościowych, przede wszystkim na Facebooku i Twitterze. Pamiętajcie o hasztagu #JeśliAwansujemy.

Czekamy także na Wasze maile z pomysłami w sprawie #JeśliAwansujemy. Piszcie na adres: sport-konkurs@firma.interia.pl