Mecz Szkocja - Polska 2-2. Robert Lewandowski bohaterem Orłów! Oceń zespół!

Robert Lewandowski bohaterem Orłów w meczu ze Szkocją w Glasgow! Kapitan reprezentacji Polski strzelił dwa gole na Hampden Park! W ostatnich sekundach "Lewy" uratował nam remis 2-2!

Jak grali "Biało-czerwoni" w meczu ze Szkocją (skala ocen 0-6):

Łukasz Fabiański - ocena 4

Obronił, co miał obronić. Znakomicie wyłapał groźne zagranie Matta Ritchiego w kierunku Stevena Fletchera w 36. minucie. Przy straconych golach bez szans.

Łukasz Piszczek - 3

Aktywny w ofensywie, ale nie zaniedbywał swoich obowiązków w obronie. Zawodnik Borussii Dortmund miał dużo problemów z ruchliwym Jamesem Forrestem. Piszczek wspólnie z Błaszczykowskim nie powstrzymali tego zawodnika w końcówce pierwszej połowy i straciliśmy gola do szatni.

Kamil Glik - 4

Bohater Orłów w defensywie, toczył twardy bój ze Stevenem Fletcherem. Świetnie zablokował strzał Stevena Naismitha z 14 metrów w 26. minucie. Pewny punkt reprezentacji.

Michał Pazdan - 4

Nic dziwnego, że znalazł się w podstawowym składzie. Twardy, nie odstawia nogi. Dobrze uzupełniali się z Glikiem.

Maciej Rybus - 3

Dosyć szybko zarobił żółtą kartkę (21. minuta) i od tego czasu musiał uważać. Szkoci starali się to wykorzystać i często właśnie lewym skrzydłem przeprowadzali swoje akcje. Za rzadko włączał się w ofensywie.

Jakub Błaszczykowski - 4

Przeprowadzka do Fiorentiny mu służy. Błaszczykowski wraca do formy, do której nas przyzwyczaił, ale jeszcze trochę mu brakuje. Z czasów Borussii Dortmund bardzo dobrze rozumie się z Piszczkiem. Powinien trafić do siatki Szkotów w 29. minucie po świetnym zagraniu Lewandowskiego. Zabrakło naprawdę niewiele. W drugiej części spotkania mniej widoczny.

Grzegorz Krychowiak - 4

Serce, walka - z tego znamy doskonale Krychowiaka i to pokazał na Hampden Park. Przerywał akcje Szkotów w środku pola. W drugiej połowie dwukrotnie zmusił bramkarza Szkotów do maksymalnego wysiłku uderzeniami z dystansu.

Krzysztof Mączyński - 4

Bardzo dobry przegląd pola. Obsługiwał kolegów znakomitymi podaniami. To on wykonał "czarną robotę" przy golu Lewandowskiego znakomicie odbierając piłkę w środku boiska. Notę obniża sytuacja z 33. minucie, kiedy zarobił żółtą kartkę i Szkoci mieli rzut wolny 25 metrów od naszej bramki.

Kamil Grosicki -  3

Jego największym atutem jest szybkość i rzeczywiście, kiedy "depnął" lewą stroną, to Szkoci oglądali tylko jego plecy. Mógł zapisać na swoim koncie asystę w 11. minucie, ale "Lewy" nie trafił w piłkę po jego podaniu. Zainicjował także akcję, kiedy to o centymetry pomylił się Jakub Błaszczykowski. Strata w środku pola "Grosika" zakończyła się jednak fatalnie -  Steven Fletcher strzelił gola na 2-1.

Arkadiusz Milik - 4

Kapitalna asysta przy golu Roberta Lewandowskiego. Napędzał akcje ofensywne "Biało-czerwonych", ale też często wracał się do obrony z dobrym skutkiem.

Robert Lewandowski - 6

Nic nie dało obśmiewanie "Lewego" przez szkocką prasę. Już 147 sekundzie kapitan Orłów uciszył trybuny na Hampden Park. Lewandowski założył siatkę Davidowi Marshallowi. To jednak co, zrobił w ostatnich sekundach było po prostu niesamowite! "Lewy" wepchnął piłkę do siatki i uratował remis! To jego 12. gol w eliminacjach Euro 2016 i 14. w pięciu ostatnich meczach, wliczając w to oczywiście występy w Bayernie. Fantastyczna forma!

Rezerwowi:

Tomasz Jodłowiec - 2

Wszedł na boisko, kiedy przegrywaliśmy 1-2. Musieliśmy "gonić" wynik, a Jodłowiec to przecież defensywny pomocnik.