Polska - Portugalia w Lidze Narodów. "Guardian": Piątek odciąży Lewandowskiego

Skuteczność Krzysztofa Piątka jest zauważona w piłkarskiej Europie. Angielski dziennik "The Guardian" do dziesięciu najciekawszych wydarzeń tej kolejki Ligi Narodów zaliczył występ wschodzącej polskiej gwiazdy z Genoi. W czwartek o 20.45 Polacy zmierzą się w Chorzowie z Portugalią.

Liczby mówią wszystko o Krzysztofie Piątku: osiem meczów i trzynaście goli we wszystkich rozgrywkach, z czego dziewięć w Serie A. Biorąc pod uwagę pięć największych lig na kontynencie nie ma w tym momencie w Europie groźniejszego napastnika.

Reklama

Nic dziwnego, że każdy dzień przynosi kolejne plotki transferowe z udziałem byłego gracza Cracovii. Jego obecność na piłkarskiej mapie zauważyli też dziennikarze angielskiego "Guardiana", którzy występ Piątka uznali za jedno z dziesięciu wydarzeń, na jakie powinno się zwrócić uwagę podczas tej kolejki Ligi Narodów.

"Nie będzie Cristiana Ronalda, który nie otrzymał powołania po aferze z rzekomym gwałtem, choć trener Fernando Santos zastrzegł, że 'całkowicie wierzy' w niewinność piłkarza. Zamiast niego będziemy patrzeć na zawodnika, który idzie przez Serie A jak burza bardziej od Ronalda, to Krzysztof Piątek.

23-latek zadebiutował w drużynie narodowej w ubiegłym miesiącu meczem z Irlandią, a jego forma po przyjściu do Genoi za 4,5 mln euro (strzelił 13 goli w ośmiu meczach) jest rewelacyjna. Wychodzi na to, że Robert Lewandowski, który zanotuje 100. występ w reprezentacji i trafił 10 razy w 11 wygranych meczach Polski od Euro 2016, nie będzie musiał dźwigać ciężaru zdobywania bramek samodzielnie" - gazeta napisała w uzasadnieniu.

Mecz z Portugalią w czwartek w Chorzowie o 20.45.

Liga Narodów: wyniki, tabele, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Piątek | Robert Lewandowski | reprezentacja Polski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy