Polska - Szwajcaria - coraz mniej biletów w sprzedaży

Już blisko 25 tys. biletów sprzedano na towarzyski mecz piłkarskiej reprezentacji Polski ze Szwajcarią, który zostanie rozegrany we wtorek we Wrocławiu.

W stolicy Dolnego Śląska liczą, że ich stadion zostanie nareszcie odczarowany.

Reklama

Jak powiedział prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski, początkowe zainteresowanie towarzyskim meczem polskiej reprezentacji ze Szwajcarią nie było duże, ale w ostatnich dwóch tygodniach to się zmieniło. Do czwartku sprzedano blisko 25 tys. wejściówek

- Sytuacja jest płynna, bo im bliżej meczu, tym coraz większe zainteresowanie biletami i liczba sprzedanych wejściówek systematycznie rośnie. Po wygranej z Gruzją, bo jestem pewien, że wygramy, pewnie jeszcze wzrośnie. Na pewno będzie ponad 30 tysięcy kibiców, a może nawet znowu będziemy mieli komplet, czyli 42 tysiące - dodał Padewski.

Rzecznik spółki Wrocław 2012, która zarządza wrocławskim stadionem, zapewnił, że obiekt jest gotowy na przyjęcie obu drużyn i kibiców. - Chociaż mamy za sobą organizację już kilku wielkich meczów, w tym Brazylia - Japonia, kiedy przyjeżdża reprezentacja Polski jest to dla nas wielkie wydarzenie. Jestem przekonany, że organizacyjnie wszystko będzie w porządku - dodał.

Z frekwencji i organizacji meczów polskiej reprezentacji we Wrocławiu zawsze można było do tej pory być zadowolonym, czego nie można powiedzieć o wynikach. Obiekt jak na razie nie jest najszczęśliwszy dla "Biało-czerwonych". Najpierw była porażka w sparingu z Włochami 0-2, a później przegrana w decydującym o awansie do drugiej fazy Euro 2012 spotkaniu z Czechami 0-1. Z Mołdawią w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2014 udało się wygrać 2-0, ale po bardzo słabej grze.

Równy rok temu po raz czwarty Polska zagrała na nowym stadionie we Wrocławiu i znowu poległa - ze Słowacją 0-2. W tym ostatnim spotkaniu na ławce trenerskiej reprezentacji debiutował Adam Nawałka.

Prezes DZPN jest przekonany, że stadion zostanie w końcu odczarowany. - I to już w poniedziałek, kiedy nasze reprezentacje U-11 i U-12 zmierzą się tam z rówieśnikami ze Słowacji. We wtorek będzie to już tylko kontynuacja dobrych wyników. Proszę zwrócić uwagę, że Polska zagra trzy razy z drużynami na literę "S", jak szczęście - dodał z uśmiechem Padewski.

Mecz Polska - Szwajcaria zostanie rozegrany we wtorek, początek o godz. 20.45. Już w piątek "Biało-czerwoni" zmierzą się na wyjeździe z Gruzją w ramach eliminacji Euro 2016.

Gruzja czy Polska? Decyduj!

Sprawdź sytuację w "polskiej" grupie!

Orły jadą po wygraną. Co sądzisz?

Zapraszamy na relację na żywo z meczu eliminacji Euro 2016 Gruzja - Polska!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Reklama

Reklama

Reklama