• 6 .Fiorentina (14 pkt.)
  • 7 .AS Roma (14 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (14 pkt.)

AC Fiorentina - US Palermo 2-1. 90 minut Cionka

AC Fiorentina pokonała 2-1 (1-0) US Palermo w ostatnim niedzielnym spotkaniu 15. kolejki Serie A. Dla gości była to już ósma ligowa porażka z rzędu. 90 minut w drużynie z Sycylii rozegrał reprezentant Polski, Thiago Cionek.

Serie A - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Thiago Cionek znalazł się w wyjściowym składzie jednego z dwóch najsłabszych zespołów Serie A. Palermo w 14 spotkaniach zdobyło zaledwie sześć punktów i bynajmniej nie było faworytem potyczki na Stadio Artemio Francchi.

"Viola" rozkręcała się powoli, a prowadzenie objęła dzięki pomocy rywala. W 32. minucie, Haitam Aleesami zagrał ręką we własnym polu karnym, a sędzia Piero Giacomelli wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Federico Bernardeschi, który nie dał szans Josipowi Posavecowi i wpisał się na listę strzelców.

Goście z Sycylii wyrównali w 49. minucie po fantastycznym trafieniu Mato Jajalo bezpośrednio z rzutu wolnego. Bośniak przymierzył ponad murem i wpakował piłkę w samo okienko bramki Cipriana Tataruszanu.

W doliczonym czasie gry, ekipa Paulo Sousy strzeliła zwycięskiego gola. Po dośrodkowaniu Mauro Zarate z lewej strony, piłkę do bramki Posaveca, z piątego metra, wpakował Khouma Babacar.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Bartłomiej Drągowski (AC Fiorentina).

Po ósmej porażce z rzędu, Palermo spadło na ostatnie miejsce w tabeli Serie A. Fiorentina, z 23 punktami, zajmuje ósme miejsce. Kolejnym rywalem Cionka i spółki będzie Chievo Werona. Drużyna z Florencji zagra natomiast z US Sassuolo.

AC Fiorentina - US Palermo 2-1 (1-0)

1-0, Federico Bernardeschi (32. - k.)

1-1, Mato Jajalo (49.)

2-1, Khouma Babacar (90.)