• 6 .US Sassuolo Calcio (7 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC (6 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (6 pkt.)

AC Milan – Inter 0-0. Dwa gigantyczne pudła Icardiego

W każdej połowie 168. derbów Mediolanu piłka lądowała w siatce, ale w obu przypadkach sędzia słusznie goli nie uznał. Tym samym starcie Milanu z Interem zakończyło się bezbramkowym remisem. W kiepskim humorze spotkanie kończył Mauro Icardi, który zmarnował dwie wyśmienite okazje.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Serie A

Derby Mediolanu nie zachwyciły. Starcie odwiecznych rywali, drużyn walczących o miejsce w europejskich pucharach, tylko momentami podrywało kibiców na San Siro. Zwłaszcza w pierwszej połowie mecz obfitował w dużą liczbę przerzutów, które kończyły się stratą. Niewiele lepiej było po zmianie stron, choć w tej części spotkania na osłodę pozostało kilka ciekawych akcji.

Jeszcze na początku roku wydawało się, że sezon dla Milanu jest stracony, jednak dzięki serii dziesięciu meczów bez porażki w Serie A, drużyna Gennaro Gattuso systematycznie poprawiała swoją pozycję w lidze. Humory kibicom „Rossonerich” popsuła jednak porażka z Arsenalem w Lidze Europy oraz ligowa z Juventusem, które oddaliły zespół od wymarzonego miejsca w Lidze Mistrzów.

Obie połowy toczyły się pod dyktando Interu, który częściej utrzymywał się przy piłce, oddał też więcej strzałów na bramkę. Pierwszą groźną okazję mieli jednak gospodarze, ale po strzale głową z pola karnego Leonardo Bonucciego na wysokości zadania stanął Samir Handanović, broniąc efektownie i efektywnie.

Bohaterem środowego wieczoru w Mediolanie mógł zostać wicelider klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców Serie A Mauro Icardi, ale w kluczowych momentach brakowało mu szczęścia bądź dokładności. W 38. minucie 25-latek umieścił nawet piłkę w siatce, lecz po skorzystaniu z technologii VAR sędzia gola nie uznał. Argentyńczyk w momencie podania, po którym znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, znajdował się bowiem na spalonym.

Jeszcze lepszą sytuację Icardi miał 12 minut po wznowieniu drugiej połowy. Po stracie Milanu w środku pola goście wyprowadzili szybką kontrę, po której Antonio Candreva zagrał z prawej strony pola karnego do bramkostrzelnego napastnika. Ten w momencie podania miał przed sobą tylko pustą bramkę, ale fatalnie przestrzelił z pięciu metrów. Jakby tego było mało, Icadi miał bardzo podobną sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy, lecz po zagraniu Joao Cancelo skierował piłkę wślizgiem obok słupka. Kilka chwil po tym pudle bramkarz Milanu Gianluigi Donnarumma cieszył się tak mocno, jakby to jego zespół wywalczył komplet punktów w derbach.

Także po akcji Milanu piłka znalazła się między słupkami. Na efektowną przewrotkę w 67. minucie zdecydował się Patrick Cutrone, lecz w momencie podania znajdował się wyraźnie za ostatnim z obrońców.

Inter z dorobkiem 59 punktów zajmuje obecnie 4. miejsce w Serie A, Milan ze stratą ośmiu punktów.

Jeszcze przed przerwą rozstrzygnął się mecz w Turynie, w którym Torino pokonało broniące się przed spadkiem Crotone 4-1. Trzy gole dla gospodarzy strzelił Andrea Belotti, który dwukrotnie wykorzystał dośrodkowania ze stałych fragmentów gry. Honorowe trafienie goście zanotowali w samej końcówce.

Od 29. minuty Sassuolo grało w dziesiątkę, a mecz kończyło nawet w dziewiątkę, ale nie przeszkodziło to piłkarzom Giuseppe Iachiniego w zdobyciu jednego punktu w meczu z Chievo. Gospodarze gola strzelili w 75. minucie, ale niespodziewanie stracili w 95. minucie, po tym jak z rzutu wolnego niemal z połowy boiska w światło bramki piłkę posłał Francesco Cassata.

AC Milan – Inter 0-0 (0-0)

Chievo – Sassuolo 1-1 (0-0)