• 6 .Sampdoria Genua (41 pkt.)
  • 7 .AC Milan (41 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (38 pkt.)

Atalanta Bergamo - SSC Napoli 0-1. Przeciętny mecz Zielińskiego

Napoli wygrało z Atalantą w Bergamo 1-0 (0-0). Jedynego gola dla lidera Serie A strzelił Dries Mertens. Piotr Zieliński zaliczył przeciętny występ, na murawie przebywał przez 86 minut.

Serie A - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Liga włoska wybudziła się z zimowego snu. Piłkarze Napoli przyjechali do Bergamo bez wracającego do zdrowia Arkadiusza Milika. Przyjechali również bez pomysłu na grę. Goście zagrali przeciętnie, nie prezentowali bezkompromisowego stylu gry, do którego mogliśmy się już przyzwyczaić.

Atalanta grała na remis i się przeliczyła. Do momentu straconego gola nie miała problemu ze spowalnianiem warunków spotkania, grała ze świadomością, że punkt zdobyty na liderze Serie A byłby bardzo cenny. Bramce Pepe Reiny gospodarze zagrozili tylko raz, gdy w 71. minucie z siedemnastu metrów znakomitym wolejem popisał się Bryan Cristante. Ze strzałem Włocha poradził sobie były bramkarz Liverpoolu.

Przez długi czas mecz nie miał punktów zaczepnych. Zwłaszcza w pierwszej połowie. Dopiero w 52. minucie Napoli zaczęło się rozkręcać. Wtedy z bliska główkował Jose Callejon, ale instynktowną paradą popisał się Etrit Berisha.

Przełamanie nadeszło w 65. minucie. Nietuzinkowym podaniem za linię obrońców popisał się Callejon. Do piłki przed polem karnym dopadł Dries Merterns i sprytnym strzałem dał prowadzenie gościom. To był ważny moment dla filigranowego Mertensa, bowiem napastnik na to trafienie czekał od końcówki października.

Piotr Zieliński rozegrał 86 minut, ale niczym szczególnym się nie wykazał. W tym sezonie były tylko dwa ligowe mecze, w których „Zielu” przebywał na boisku dłużej niż w meczu w Bergamo.

Napoli pozostanie liderem Serie A po 21. kolejce. Cztery punkty straty do piłkarzy z Neapolu ma Juventus, który w poniedziałek zagra z Genoą.

Atalanta - Napoli 0-1 (0-0)

0-1 Dries Mertens (65.)

Dowiedz się więcej na temat: Atalanta Bergamo | Piotr Zieliński | SSC Napoli | Dries Mertens