• 6 .Chievo Werona (0 pkt.)
  • 7 .Empoli FC (0 pkt.)
  • 8 .Fiorentina (0 pkt.)

Cristiano Ronaldo strzelił pierwszego gola dla Juventusu Turyn

Osiem minut potrzebował Cristiano Ronaldo na to, aby we właściwy sobie sposób otworzyć nowy rozdział w karierze. Po takim właśnie czasie strzelił bowiem pierwszego gola w barwach Juventusu, który przypadł na debiut przeciwko klubowym rezerwom. Ostatecznie pierwsza drużyna "Juve" triumfowała 5-0.

Spotkanie z Juventusem B, zwane Villar Perosa, to coroczna tradycja formalnie rozpoczynająca sezon w wykonaniu zawodników ze stolicy Piemontu. Oczywiście dotychczas wydarzenie to cieszyło się całkiem sporym zainteresowaniem wygłodniałych klubowej piłki turyńskich kibiców, aczkolwiek tym razem szaleństwo przekroczyło wszelkie granice. Także rozsądku. W pewnym momencie sparing musiał zostać przerwany, gdyż na boisko wbiegła grupka fanów, którzy chcieli zrobić sobie zdjęcie i wymienić się uściskiem z nowo przybyłym do klubu idolem.

A faktem jest, że Cristiano bardzo szybko zaczął udowadniać, że wariactwo to ma bardzo konkretne i logiczne podstawy. Z pierwszego trafienia w biało-czarnej koszulce cieszył się wszak po dokładnie siedmiu minutach i 56 sekundach gry. Dostał wtedy podanie od jednego z kolegów, spokojnie je przyjął i zmieścił piłkę tuż pod poprzeczką bramki klubowych rezerw.

Później Ronaldo miał udział jeszcze przy golu na 2-0, gdy zmusił rywala do błędu, a ten zdobył bramkę samobójczą. W zwycięstwie 5-0 Juventusu listę strzelców uzupełnili Paulo Dybala, który trafił dwukrotnie, oraz Claudio Marchisio. Pozytywny był polski akcent tego spotkania - Wojciech Szczęsny spędził w bramce "Starej Damy" pełne 90 minut i, co jasne, zachował czyste konto.

Na pierwsze spotkanie o punkty w nowym klubie pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki musi jeszcze chwilę poczekać. Na rozpoczęcie sezonu Serie A Juventus zagra 18 sierpnia na wyjeździe z Chievo.