• 6 .AS Roma (14 pkt.)
  • 7 .Fiorentina (13 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (13 pkt.)

Drągowski bez zarzutu, ale porażce nie zapobiegł. Sassuolo - Fiorentina 1-0

Fiorentina przegrała drugi mecz z rzędu w Serie A. W sobotę piłkarze z Florencji na wyjeździe musieli uznać wyższość Sassuolo, które wygrało 1-0. Cały mecz między słupkami bramki "Violi" rozegrał Bartłomiej Drągowski. Polak nie miał szans przy obronie kapitalnego strzału Matteo Politano.

W poprzedniej kolejce, w meczu przeciwko Lazio, już w 9. minucie czerwoną kartkę zobaczył pierwszy bramkarz Fiorentiny Marco Sportiello. Jego miejsce między słupkami zajął Drągowski, dla którego był to pierwszy w tym sezonie występ w Serie A. Polak nie będzie miło wspominał tego spotkania. Cztery razy wyciągał piłkę z własnej bramki, a jego drużyna przegrała u siebie 3-4.

Pod nieobecność zawieszonego Sportiello, Drągowski znalazł się wyjściowym składzie "Violi" w wyjazdowym starciu przeciwko Sassuolo. Długo polski golkiper nie miał zbyt wiele pracy. W 24. minucie pewnie złapał piłkę po niezbyt groźnym strzale z rzutu wolnego Mauricio Lemosa.

Sytuacja Fiorentiny mocno się pogorszyła, gdy w 30. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Bryan Dabo. Grę w przewadze gospodarze wykorzystali jeszcze w pierwszej połowie. Piękny technicznym strzałem popisał się Matteo Politano. Drągowski nie miał żadnych szans, Włoch trafił idealnie.

W 59. minucie w dogodnej sytuacji do zdobycia swojej drugiej bramki znalazł się Politano. Tym jednak razem świetnie zawodnika Sassuolo wyczekał Drągowski.

Grająca w osłabieniu Fiorentina nie zdołała doprowadzić choćby do wyrównania. Porażka ta może poważnie skomplikować walkę "Violi" o miejsce w pierwszej szóstce Serie A.

Sassuolo - Fiorentina 1-0 (1-0)

Bramka: Politano (41.)

Serie A: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Bartłomiej Drągowski | AC Fiorentina | Serie A