• 1 .Juventus Turyn (34 pkt.)
  • 2 .SSC Napoli (28 pkt.)
  • 3 .Inter Mediolan (25 pkt.)
  • 4 .Lazio Rzym (22 pkt.)
  • 5 .AC Milan (21 pkt.)
  • 6 .AS Roma (19 pkt.)
  • 7 .US Sassuolo Calcio (19 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (18 pkt.)

Duże kłopoty byłego właściciela AC Milan

Coraz więcej wskazuje na to, że przejęcie AC Milan od Silvia Berlusconiego było największym błędem biznesowym w życiu Yonghonga Li. Przede wszystkim na tej transakcji chiński inwestor stracił prawie 500 milionów euro, a według ostatnich doniesień włoskich mediów chińskie władze zabrały mu paszport i dokładnie przyglądają się jego długom.

Były wielkie obietnice, uśmiech i piękne słowa odnoszące się do tradycji i sukcesów AC Milan. Wszystko potrwało niewiele ponad rok. Yonghong Li przejmując klub od Berlusconiego miał zapewnić powrót do europejskiej elity, ale z każdym kolejnym miesiącem pojawiały się informacje mówiące, że jego interesy są bardzo podejrzane.

Reklama

Wszystko zaczęło się mocno komplikować, gdy chiński inwestor spóźniał się ze spłatą zadłużenia wobec funduszu inwestycyjnego Elliott Management. Gdy ostateczny termin został przekroczony, Elliott przejął klub, a Li przestał być jego właścicielem. Biznesmen, który głównie na transakcji związanej z przejęciem "Rossonerich" stracił prawie 500 milionów euro wrócił do ojczyzny. I dużo wskazuje na to, że zostanie w niej na dłużej.

Włoskie media powołują się na chińskie źródła i donoszą, że Li otrzymał zakaz opuszczania Chin, a jego paszport został zabrany. Teraz dokładnie zostaną sprawdzone wszystkie jego inwestycje oraz długi. Nie brakuje głosów, że mogło dojść do oszustw podatkowych, choć na ten moment nic nie jest jeszcze pewne.

Ciekawostką jest fakt, że w planie naprawczym przygotowanym m.in. przez ówczesnego prezesa Milanu Marco Fassone i przedstawionym UEFA, wpisane zostały wpływy z rynku chińskiego, które w okresie od czerwca 2018 do lipca 2019 miały wynieść aż 90 milionów euro. Plan został odrzucony. Powód? Za sezon 2017/2018 mediolański klub zarobił w Chinach zaledwie... 606 tysięcy euro. To tym bardziej pokazuje, że Li porwał się z motyką na słońce.

po

Dowiedz się więcej na temat: AC Milan

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje