• 1 .Empoli FC (3 pkt.)
  • 2 .Juventus Turyn (3 pkt.)
  • 3 .SSC Napoli (3 pkt.)
  • 4 .AS Roma (3 pkt.)
  • 5 .SPAL 2013 (3 pkt.)
  • 6 .US Sassuolo Calcio (3 pkt.)
  • 7 .Parma Calcio 1913 (1 pkt.)
  • 8 .Udinese Calcio (1 pkt.)

Dyrektor AC Milan chciał dać sobie podwyżkę, ale nie zdążył

Do sensacyjnych informacji dotarły dzienniki "Tuttosport" i "La Gazzetta dello Sport". Okazało się, że były już dyrektor generalny AC Milan Marco Fassone nie zgodził się na rezygnację z pełnionej funkcji i tuż przed zmianami wprowadzonymi przez Elliott Management próbował zagwarantować sobie podwyżkę. Co więcej Fassone ma zamiar walczyć z Elliott w sądzie.

W sobotę doszło do spotkania udziałowców AC Milan. Fundusz inwestycyjny Elliott Management, który przejął klub od niewypłacalnego inwestora Yonghonga Li dokonał ogromnych zmian w zarządzie i strukturach "Rossonerich". Następcą Yonghonga Li w roli prezydenta klubu został Paolo Scaroni, który tymczasowo przejmie również obowiązki należące do zwolnionego dyrektora generalnego Marco Fassone. Jak się okazało ostatni z wymienionych nie może się pogodzić z faktem, że musiał pożegnać się z posadą, a przede wszystkim dużymi pieniędzmi.

Reklama

Według "Tuttosport" w ubiegłym tygodniu przedstawiciele Elliott Management spotkali się z Fassone w Londynie i dyskutowali na temat jego przyszłości. Włoch nie chciał się zgodzić na odejście. Po pierwsze twierdził, że jest powiązany z Yonghongiem Li oraz pozostałymi chińskimi inwestorami i nigdzie się nie wybiera, skoro oni nadal pozostają w klubie. Po drugie próbował przedłużyć swoją umowę i zagwarantować sobie podwyżkę, większe odszkodowanie oraz jednorazowy bonus.

Zdaniem "La Gazzetta dello Sport" Fassone nie zwracał uwagi na niezbyt dobrą sytuację finansową klubu i czym prędzej próbował przeforsować wyższe zarobki dla siebie i najbliższych współpracowników. Główny argument? Duże wpływy z chińskiego rynku, do których swoimi działaniami miał się przyczynić Fassone. Problem w tym, że wcześniej UEFA zaprzeczyła, jakoby klub rzeczywiście zbił majątek lub poprawił swoją pozycję w Chinach. Natomiast Elliott Management nie zamierzał czekać i przystąpił do działania mającego na celu definitywnie pozbycie się z klubu Yonghonga Li i jego popleczników.

Na tym nie koniec. "Il Giornale" twierdzi, że Fassone będzie walczył w sądzie i domagał się odszkodowania od Elliott Management. Podobnie zrobi Yonghong Li, który już kontaktował się z kancelarią prawną Evershed Sutherland. Li pożyczył od Elliott ponad 280 milionów euro, by przejąć AC Milan od Silvio Berlusconiego. Jednak nie był w stanie dokonać na czas wynoszącej 32 miliony euro wpłaty podwyższającej kapitał klubu i gwarantującej stabilizację. Ostatecznie wpłaty dokonał Elliott, a kiedy Li nie zdołał oddać pieniędzy w wyznaczonym terminie władzę nad klubem w całości przejął amerykański fundusz.

po

Dowiedz się więcej na temat: AC Milan

Reklama

Reklama

Reklama