• 6 .Atalanta Bergamo (55 pkt.)
  • 7 .AC Milan (54 pkt.)
  • 8 .Sampdoria Genua (51 pkt.)

Fiorentina – Parma 2-2, pół meczu Wolskiego

W spotkaniu kończącym 6. kolejkę Serie A Fiorentina tylko zremisowała na Stadio Artemio Franchi z Parmą 2-2 (0-1). W pierwszym składzie gospodarzy znalazł się Rafał Wolski.

Pierwsza bramka padła w 45. minucie. Znacznie niżej notowani w ligowej tabeli goście wyszli na prowadzenie po golu "do szatni" Waltera Gargano.

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania. Jak się później okazało zakończył również występ Rafała Wolskiego. Polskiego pomocnika w przerwie zmienił Juan Manuel Vargas.

Faworyci po przerwie ruszyli do ataku i w kwadrans dwukrotnie pokonali Antonio Mirante. Najpierw do wyrównania doprowadził Gonzalo Rodriguez, a następnie zmiennik Wolskiego wyprowadził Fiorentinę na prowadzenie.

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się zwycięstwem gospodarzy w doliczonym czasie gry bramkę na 2-2 zdobył Massimo Gobbi.

Fiorentina - Parma 2-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Walter Gargano (45.), 1-1 Gonzalo Rodriguez (64.), 2-1 Juan Manuel Vargas (78.), 2-2 Massimo Gobbi (92.).