• 6 .Chievo Werona (0 pkt.)
  • 7 .Empoli FC (0 pkt.)
  • 8 .Fiorentina (0 pkt.)

Genoa - Lecce 4-0 w 1/32 Pucharu Włoch. Cztery gole Piątka!

Bajecznie przywitał się z nową drużyną Krzysztof Piątek, strzelając aż cztery gole w pierwszym oficjalnym spotkaniu. Jego zespół pokonał 4-0 trzecioligowe US Lecce i pewnie awansował do 1/16 Pucharu Włoch.

Mecz ledwie się rozpoczął, a Piątek już ucieszył kibiców golem. W 2. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony wyszedł w powietrze i "szczupakiem" umieścił piłkę w bramce.

Siedem minut później polski napastnik dostał prostopadłe podanie w pole karne, minął bramkarza i podwyższył na 2-0. W 18. minucie skompletował już hat-tricka, gdy znów trafił do bramki strzałem głową.

Piątek dokonał niewiarygodnego wyczynu jeszcze przed przerwą dokładając czwartego gola. Po raz kolejny uderzył piłkę głową, tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Polski napastnik boisko opuścił po godzinie gry, gdy został zmieniony przez Lucę Mazzitelliego.

Genoa CFC - US Lecce 4-0 (4-0)

Bramki: 1-0 Piątek (2.), 2-0 Piątek (9.), 3-0 Piątek (18.), 4-0 Piątek (39.).