• 6 .AC Milan (64 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (60 pkt.)
  • 8 .Fiorentina (57 pkt.)

Inter Mediolan - AS Roma 1-1 w 21. kolejce Serie A

Piłkarze Interu Mediolan zremisowali na San Siro z AS Roma 1-1 (0-1) w spotkaniu 21. kolejki Serie A. Gola dla gości w 31. minucie strzelił Stephan El Shaarawy, a pod koniec meczu wyrównał Matias Vecino. Tym samym żaden z zespołów pogrążonych w kryzysie nie zdołał wrócić na właściwe tory.

Serie A - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę

Inter Mediolan nie wygrał żadnego z czterech ostatnich spotkań ligowych i jakby tego było mało pożegnał się z Pucharem Włoch po porażce z AC Milan. Równie słabo radzi sobie AS Roma, która w trzech ostatnich spotkaniach Serie A zdobyła zaledwie punkt i wcześniej również pożegnała się z Coppa Italia przegrywając z Torino. Teraz obie ekipy spotkały się na San Siro. W 2. kolejce ”Nerazzurri” wygrali na wyjeździe z drużyną ”Giallorossich” 3-1, a bohaterem spotkania był strzelec dwóch goli Mauro Icardi.

Niestety pierwsza połowa rozczarowała. Mediolańczycy mieli problem z przeprowadzeniem składnej akcji, ich ataki były szarpane, brakowało precyzji w ostatnim podaniu. Natomiast goście nastawili się na kontry, choć nie mieli zbyt wielu okazji, by zagrozić bramce Samira Handanovicia.

Inter rozkręcił się między 15. i 30. minutą. Najpierw Joao Cancelo dośrodkował na głowę Ivana Perisicia, ale Chorwat uderzył obok bramki, a później pogubiła się defensywa Romy z czego jednak nie skorzystali Perisić i Borja Valero.

W 31. minucie cios zadali goście. Golkiper rzymian Alisson idealnie dostrzegł Stephana El Shaarawy’ego, który wygrał walkę o piłkę z Davide Santonem, a następnie popędził w kierunku bramki i precyzyjnym strzałem nie dał szans Handanoviciowi.

Nie zabrakło również kontrowersji. Icardi domagał się rzutu karnego. Co pokazały powtórki Argentyńczyk został popchnięty przez Kostasa Manolasa, ale arbiter najwyraźniej tego nie dostrzegł. Tym bardziej dziwi, że nie skorzystał z systemu VAR.

Szkoleniowiec Interu Luciano Spalletti musiał coś zmienić i w miejsce Roberto Gagliardiniego wprowadził Marcelo Brozovicia. Jednak gra zespołu nadal kulała – przede wszystkim gospodarze zostawiali zbyt wiele miejsca przyjezdnym, brakowało pressingu.

Fani Interu byli coraz bardziej poirytowani brakiem pomysłu na grę i nieskutecznością. W 74. minucie po podaniu Perisicia gola mógł strzelić Icardi, jednak futbolówka trafiła w słupek. Chwilę później niecelnie główkował Eder.

W ostatnich minutach gospodarze przycisnęli i stworzyli kilka okazji. W końcu dopięli swego. Była 86. minuta, gdy Brozović dośrodkował w pole karne, a Matias Vecino idealnie wyskoczył do piłki i uderzeniem głową pokonał Alissona.

W doliczonym czasie gry wynik nie uległ zmianie. Podział punktów jest sprawiedliwym wynikiem. Goście niepotrzebnie odpuścili w końcówce spotkania koncentrując się na zabezpieczeniu własnej bramki.

Inter Mediolan - AS Roma 1-1 (0-1)

0-1 El Shaarawy (31.)

1-1 Vedcino (86.)