• 6 .Bologna FC (0 pkt.)
  • 7 .Cagliari Calcio (0 pkt.)
  • 8 .Empoli FC (0 pkt.)

Juventus FC - Atalanta Bergamo 2-0. Mistrzowie wygrali 12. mecz z rzędu

Juventus FC pokonał w Turynie Atalantę Bergamo 2-0 (1-0) w środowym meczu 28. kolejki Serie A. Dzięki wygranej mistrzowie Włoch powiększyli przewagę w tabeli nad wiceliderem - Napoli - do czterech punktów. W pierwszej połowie gola strzelił Gonzalo Higuain, a w drugiej popisał się asystą przy trafieniu Blaise'a Matuidiego.

Serie A - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

W obecnym sezonie Atalanta spisuje się bardzo przyzwoicie (8. miejsce w Serie A), a dobrą dyspozycję potwierdziła w pierwszej połowie. To jednak gospodarze wykazali się lepszą skutecznością. W 29. minucie wyprowadzili jeden ze swoich szybkich ataków. Świetnym podaniem Higuaina obsłużył Douglas Costa, a Argentyńczyk w sytuacji sam na sam z Etritem Berishą pokonał go strzałem z dość ostrego kąta (15. ligowy gol w sezonie).

W 43. minucie były napastnik Napoli i Realu Madryt miał szansę na kolejne trafienie, ale tym razem do pełni szczęścia zabrakło centymetrów.

W drugiej połowie to Juventus był zdecydowanie bliżej gola. Choć trener Massimiliano Allegri przeprowadzał defensywne zmiany, "Bianconeri" z minuty na minutę byli groźniejsi. W 64. minucie powinno być 2-0, ale Douglas Costa spudłował w niemal kopii bramkowej akcji z pierwszej połowy.

Od 79. minuty Atalanta musiała grać w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną za faul na Giorgio Chiellinim tuż przed własnym polem karnym zobaczył Gianluca Mancini. Ledwie minutę wcześniej środkowy obrońca ujrzał pierwszą kartkę za faul na Higuainie.

Przewagę liczebną gospodarze wykorzystali już dwie minuty później. Świetnie w pole karne dograł po ziemi Paulo Dybala, tam Higuian podał do nieobstawionego Matuidiego, a Francuz strzałem z kilku metrów nie dał szans rozpaczliwie interweniującemu Berishy. Dla pomocnika było to pierwsze trafienie na Allianz Stadium.

Juventus kontrolował wydarzenia na boisku do ostatniego gwizdka. Dla Atalanty był to już 21. wyjazdowy mecz ze "Starą Damą" bez wygranej. Po raz ostatni do pobliskiego Bergamo wrócili z kompletem punktów w październiku 1989 roku.

Dla "Bianconerich" było to 12. kolejne zwycięstwo w Serie A.

Juventus Turyn - Atalanta Bergamo 2-0 (1-0)

1-0 Gonzalo Higuain (29.)

2-0 Blaise Matuidi (81.)

Dowiedz się więcej na temat: Gonzalo Higuain | Juventus Turyn