• 1 .Juventus Turyn (24 pkt.)
  • 2 .SSC Napoli (18 pkt.)
  • 3 .Inter Mediolan (16 pkt.)
  • 4 .Lazio Rzym (15 pkt.)
  • 5 .Sampdoria Genua (14 pkt.)
  • 6 .AS Roma (14 pkt.)
  • 7 .Fiorentina (13 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (13 pkt.)

Juventus Turyn. Giorgio Chiellini pouczył Neapol

Juventus może być stary i brzydki, ale należy mu się szacunek - twierdzi obrońca "Starej Damy" Giorgio Chiellini i poucza neapolitańskich kibiców, że zbyt wcześnie zaczęli świętowanie, kiedy ich drużyna pokonała Juventus w Turynie na pięć kolejek przed końcem sezonu Serie A.

Pod koniec kwietnia bramka Kalidou Koulibaly'ego z 90. minuty dała wygraną Napoli 1-0, dzięki czemu drużyna Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika zmniejszyła stratę do Juve zaledwie do punktu. Do końca sezonu pozostawały cztery mecze. Radość w Neapolu była tak ogromna, że piłkarzy Maurizio Sarriego po powrocie z Turynu witało blisko dziesięć tysięcy rozentuzjazmowanych kibiców.

Reklama

Ale na koniec z siódmego mistrzostwa z rzędu cieszył się Juventus. Turyńczycy dołożyli do tytułu jeszcze triumf w Pucharze Włoch, co oznaczało, ze Massimiliano Allegri doprowadził drużynę do dubletu czwarty raz z kolei.

- Każdego roku mówią, że najtrudniej jest znaleźć motywację, ale zawsze pojawi się ktoś, kto wyciąga z nas to, co mamy najlepsze. Mówią, że jesteśmy starzy i brzydcy, ale to my zawsze wygrywamy. W rzeczywistości osiągnęliśmy coś wyjątkowego - cieszył się Giorgio Chiellini, doświadczony obrońca Juve.

Napoli zaprzepaściło turyńskie zwycięstwo już w kolejnej kolejce, kiedy przegrało z Fiorentiną na wyjeździe 0-3, a później neapolitańczycy zremisowali u siebie z innym turyńskim klubem Torino i marzenia o scudetto prysły.

- Ktoś mówił za dużo i za wcześnie zaczął świętowanie. W życiu oczekujesz szacunku. A kiedy nie okazujesz szacunku, to ponosisz konsekwencje. My byliśmy cicho, kiedy trzeba było i teraz możemy cieszyć się chwilą. Nigdy nie rań naszej dumy, bo to zawsze daje nam energię - stwierdził Chiellini, który nie wymienił nikogo z nazwy, ale to czytelne odniesienie do świętowania przez Napoli triumfu nad Juventusem, który - jak się później okazało - nie miał żadnego znaczenia.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Serie A

kip

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje