• 1 .Empoli FC (3 pkt.)
  • 2 .Juventus Turyn (3 pkt.)
  • 3 .SSC Napoli (3 pkt.)
  • 4 .AS Roma (3 pkt.)
  • 5 .SPAL 2013 (3 pkt.)
  • 6 .US Sassuolo Calcio (3 pkt.)
  • 7 .Parma Calcio 1913 (1 pkt.)
  • 8 .Udinese Calcio (1 pkt.)

Kolejna ofiara czystki w AC Milan?

Nowy prezydent AC Milan Paolo Scaroni jeszcze w poniedziałek wieczorem ma się spotkać z dyrektorem sportowym Massimilianem Mirabellim. Wszystko wskazuje na to, że Włoch będzie kolejnym pracownikiem, który pożegna się z klubem.

W sobotę fundusz inwestycyjny Elliott Management dokonał wielkich zmian w AC Milan. Z klubem pożegnali się m.in. prezydent i większościowy udziałowiec Yonghong Li oraz dyrektor generalny Marco Fassone. Ponadto zwolniono jeszcze sześciu pracowników, a w ich miejsce zatrudniono ludzi od lat powiązanych z Elliott, w tym nowego prezydenta Paola Scaroniego. Teraz to on dokonuje kolejnych ruchów, które niekoniecznie dobrze zakończą się dla pracowników zatrudnionych jeszcze przez chińskiego inwestora.

Reklama

Zdaniem włoskich mediów wkrótce z posadą powinien się pożegnać obecny dyrektor sportowy ”Rossonerich” Massimiliano Mirabelli. To właśnie on wspólnie z Fassone latem ubiegłego roku wydali aż 200 milionów euro na nowych piłkarzy. Jednak przynajmniej połowa zakupów nie sprawdziła się, a klub nie osiągnął celu minimum, jakim było zajęcie miejsca w pierwszej czwórce i powrót do Ligi Mistrzów. Dlatego nie dziwi, że Mirabelli na 99 procent zostanie zwolniony.

Scaroni ma się spotkać z dyrektorem jeszcze w poniedziałek wieczorem. Niewykluczone, że decyzja zostanie podjęta po jednej rozmowie. Mirabelli nie ma zbyt wiele na swoją obronę, a jedyne sukcesy to zatrzymanie bramkarza Gianluigiego Donnarummy oraz pozyskanie obrońcy Leonarda Bonucciego. Zresztą bardzo prawdopodobne, że obaj zmienią barwy w obecnym oknie transferowym, bo są mocno rozczarowani nieudanym sezonem i brakiem gry w Champions League.

Na ten moment nie wiadomo, kto zastąpi Mirabellego. Wkrótce zatrudniony ma zostać Leonardo, który w przeszłości pełnił identyczną funkcję w Paris Saint-Germian, ale tym razem ma zajmować się rozwojem pionu sportowego klubu.

po

Dowiedz się więcej na temat: AC Milan

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje