• 6 .AS Roma (14 pkt.)
  • 7 .Fiorentina (13 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (13 pkt.)

Lazio Rzym - Genoa CFC 4-1. Piątek jak Szewczenko! Piąty gol Polaka

Krzysztof Piątek nie przestaje zadziwiać! Polski napastnik strzelił swojego piątego gola w Serie A. W niedzielę były gracz Cracovii trafił w meczu przeciwko Lazio i wyrównał osiągnięcie samego Andrija Szewczenki. Drużyna Piątka przegrała jednak wysoko na wyjeździe 1-4.

Jak przystało na drużynę grającą w tym sezonie w kratkę, Genoa, po zwycięstwie w trzeciej kolejce z Bologną 3-1, w niedzielę z boiska w Rzymie zeszła pokonana.

Lazio napoczęło rywala bardzo szybko. Już w siódmej minucie z bliska celnie główkował Felipe Caicedo. Prowadzenie gospodarzy w pierwszej połowie podwyższył niezawodny Ciro Immobile, który w poprzednim sezonie był, wraz z Mauro Icardim z Interu, najlepszym strzelcem Serie A.

Piątek w pierwszej części gry był aktywny, ale nie miał zbyt wielkiego wsparcia ze strony kolegów z drużyny. Skoro Polakowi nie byli w stanie pomóc gracze Genoi, napastnik skorzystał z prezentu, jaki podarował mu Francesco Acerbi. Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie obrońca gospodarzy nabił Piątka, który dzięki temu stanął sam przed bramkarzem. Były zawodnik Cracovii nie dał szans Thomasowi Strakoshy i przyjezdni złapali kontakt. Przy okazji Piątek został pierwszym piłkarzem od 1999 roku w Serie A, który w czterech swoich pierwszych meczach ligi włoskiej zdobył pięć bramek. Ostatnim zawodnikiem, który tego dokonał był legendarny Andrij Szewczenko z Milanu.

Niestety dla fanów zespołu z Genui, Lazio szybko wróciło na dwubramkowe prowadzenie. W 53. minucie strzałem głową Federico Marchettiego pokonał Sergej Milinković-Savić.

Gospodarze dobili Genoę w samej końcówce. Swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Immobile. 28-latek ustalił wynik.

Lazio wygrało trzeci ligowy mecz z rzędu. Klub z Rzymu zajmuje piąte miejsce w tabeli. Genoa jest 11.