• 6 .Atalanta Bergamo (55 pkt.)
  • 7 .AC Milan (54 pkt.)
  • 8 .Sampdoria Genua (51 pkt.)

Lazio Rzym w finale Pucharu Włoch

Piłkarze Lazio Rzym awansowali do finału Pucharu Włoch. W rewanżowym meczu półfinałowym pokonali u siebie lidera Serie A Juventus Turyn 2-1. Pierwsze spotkanie tych zespołów zakończyło się remisem 1-1.

Wtorkowy rewanż był bardzo emocjonujący. Gospodarze prowadzili od 53. minuty po golu doświadczonego Urugwajczyka Alvaro Gonzaleza, ale w 92. minucie Chilijczyk Arturo Vidal doprowadził do wyrównania w meczu i w całej rywalizacji między tymi zespołami.

Chwilę później rezerwowy Sergio Floccari zapewnił jednak rzymianom zwycięstwo 2-1. Bohaterem ostatniej akcji Juventusu mógł zostać jeszcze Sebastian Giovinc, ale przegrał pojedynek z Federico Marchettim.

Finałowego rywala Lazio pozna dopiero 17 kwietnia. Na ten dzień zaplanowany jest rewanż Interu Mediolan z AS Roma. Pierwsze spotkanie półfinałowe zakończyło się zwycięstwem klubu ze stolicy Włoch 2-1.