• 6 .Atalanta Bergamo (55 pkt.)
  • 7 .AC Milan (54 pkt.)
  • 8 .Sampdoria Genua (51 pkt.)

Puchar Włoch: Napoli - Atalanta 1-2. Zieliński zmarnował "setkę"

Choć Piotr Zieliński grał całkiem przyzwoite zawody w meczu ćwierćfinału Pucharu Włoch między Napoli a Atalantą, to zawiódł w najważniejszym momencie. Nie wykorzystał dobrej okazji w pierwszej połowie, jeszcze przy bezbramkowym remisie. Ostatecznie klub Polaka nie poradził sobie z wymagającym rywalem, przegrał u siebie 1-2 i odpadł z rozgrywek.

Puchar Włoch - sprawdź terminarz oraz wyniki!

- Przyjdzie nam zmierzyć się z bardzo trudnym rywalem. Absolutnie nie będzie lekko. Jesteśmy jednak zainteresowani tylko zwycięstwem i grą w kolejnej fazie rozgrywek - oto słowa polskiego pomocnika sprzed wtorkowego meczu w wywiadzie dla Rai Sport. Jak się okazało, prorocze. Faktycznie gracze Maurizio Sarriego napotkali na ogromne kłopoty w rywalizacji z dziewiątą drużyną Serie A, przez co już więcej w krajowym pucharze nie pograją.

Zieliński tego wieczoru po raz kolejny został ustawiony na nietypowej dla siebie pozycji lewoskrzydłowego i choć starał się, a kilka jego akcji było całkiem udanych, to w świat pójdzie ta z 30. minuty. Nieudana. Wówczas dostał centrę w pole bramkowe od Adama Ounasa z prawego skrzydła, którego nie przeciął żaden z obrońców Atalanty, lecz "Zielu" z piłki sytuacyjnej uderzył za lekko, prosto w Etrita Berishę.

Być może gdyby reprezentant "biało-czerwonych" tamtą okazję wykorzystał, to stałby się bohaterem meczu. A tak tytuł ten przypadł w udziale graczom z Bergamo. Pierwszym był Timothy Castagne, który kilka minut po zmianie stron uderzył z całych sił z piątego metra w zamieszaniu w polu karnym, dla Luigiego Sepe nie do obrony. Drugim Alejandro Gomez, który w końcówce spotkania najpierw położył Elseida Hysaja, a potem skierował piłkę tuż pod poprzeczką po bombie lewą nogą, czym skradł marzenia neapolitańczyków o kolejnej rundzie.

"Azzurri" zdołali jeszcze odpowiedzieć trafieniem głową Driesa Mertensa, lecz było ono tylko na otarcie łez. W półfinale Pucharu Włoch gra Atalanta, a Napoli musi skupić się Serie A i Lidze Europy.

SSC Napoli - Atalanta Bergamo 1-2 (0-0)

0-1 Timothy Castagne (50.)

0-2 Alejandro Gomez (81.)

1-2 Dries Mertens (84.)

Dowiedz się więcej na temat: SSC Napoli | Atalanta Bergamo | puchar włoch