• 5 .Lazio Rzym (72 pkt.)
  • 6 .AC Milan (64 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (60 pkt.)
  • 8 .Fiorentina (57 pkt.)

Puchar Włoch: SSC Napoli - Udinese Calcio 1-0. 90 minut Zielińskiego i Bochniewicza

SSC Napoli pokonało 1-0 (0-0) Udinese Calcio i awansowało do ćwierćfinału Coppa Italia. Piotr Zieliński (Napoli) i Paweł Bochniewicz (Udinese) rozegrali po 90 minut.

Puchar Włoch - sprawdź terminarz oraz wyniki!

Pod Wezuwiuszem spotkały się dwa zespoły z Polakami w składzie. W wyjściowej jedenastce neapolitańczyków znalazł się Piotr Zieliński, a miejsce w składzie Udinese zajął etatowy reprezentant młodzieżówki - Paweł Bochniewicz.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie w 25. minucie. Marko Rog zagrał do Jose Callejona, a Hiszpan stanął oko w oko z bramkarzem. Simone Scuffet spisał się jednak znakomicie, odbijając piłkę na rzut rożny.

Siedem minut później Callejon wystąpił w roli podającego i wyłożył piłkę Adamowi Qunasowi. 21-letni Algierczyk uderzył poprawnie, ale minimalnie niecelnie i piłka trafiła w słupek.

Podopieczni Maurizio Sarriego z każdą minutą zyskiwali przewagę, ale nie potrafili przełożył jej na zdobycz bramkową.

Szkoleniowiec neapolitańczyków chciał rozstrzygnąć kwestię awansu w regulaminowym czasie gry i jeszcze przed upływem godziny gry na murawie zameldowali się Dries Mertens i Lorenzo Insigne. Włoch już po chwili miał fenomenalną okazję, aby wpisać się na listę strzelców, ale nie trafił czysto w futbolówkę.

Dużo lepiej Insigne zachował się w 71. minucie, kiedy otrzymał genialne podanie na wolne pole od Mertensa i nie dał szans bramkarzowi.

Pięć minut później Belg mógł podwyższyć prowadzenie, ale uderzeniem z woleja skierował piłkę w boczną siatkę.

KK

SSC Napoli - Udinese Calcio 1-0 (0-0)

1-0 Lorenzo Insigne (71.)

Dowiedz się więcej na temat: puchar włoch | SSC Napoli | Udinese Calcio | Piotr Zieliński