• 6 .Sampdoria Genua (41 pkt.)
  • 7 .AC Milan (41 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (38 pkt.)

Sampdoria Genua - ACF Fiorentina 3-1. Hat-trick Quagliarelli

W 21. kolejce Serie A Sampdoria pokonała u siebie Fiorentinę 3-1 (1-0). Po raz pierwszy w wyjściowym składzie drużyny z Genui wyszło trzech reprezentantów Polski: Bartosz Bereszyński, Karol Linetty i Dawid Kownacki. "Biało-Czerwonych" przyćmił jednak Fabio Quagliarella, który strzelił trzy gole, wszystkie z asyst Gastona Ramireza.

Serie A - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę

Widząc trzech Polaków od 1. minuty, kibice Sampdorii mogli zrobić wielkie oczy. Kontuzjowany do niedawna Linetty nie rozegrał pełnego meczu od listopada. Bereszyński przegrywa rywalizację z Jacopo Salą. Kownacki do tej pory mógł liczyć na miejsce w wyjściowym składzie, ale tylko w meczach pucharowych.

W niedzielę Marco Giampaolo po raz pierwszy postawił równocześnie na trójkę Polaków. Wszyscy spisali się bez zarzutu, choć Kownackiemu mecz z Fiorentiną będzie się śnił po nocach. W 17. minucie miał patelnię, ale zamiast poszukać rogu, z trzech metrów strzelił w środek bramki, gdzie zdążył się rzucić goniący akcję bramkarz "Violi".

Na Stadio Luigi Ferraris show skradł Fabio Quagliarella, który wyraźnie daje do zrozumienia, że mimo 34 lat zamierza w tym sezonie powalczyć o koronę króla strzelców. Z Fiorentiną przemówił trzema golami.

Wynik otworzył w 30. minucie. Przyjął piłkę na 10. metrze, obrócił się z rywalem na plecach i nie dał szans Marco Sportielli. Kolejne dwie bramki zdobył po przerwie. Na 2-0 podwyższył w 60. minucie piękną podcinką. Zwycięstwo Sampdorii przypieczętował potężnym strzałem z bliskiej odległości w 68. minucie. Wtedy na boisku nie było już Dawida Kownackiego, którego w 58. minucie zmienił Duvan Zapata. Bartosz Bereszyński i Karol Linetty rozegrali po 90 minut.

Honor gości, na 10 minut przed końcem, uratował Carlos Sanchez. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę przedłużył Riccardo Saponara, a rezerwowy Fiorentiny dostawił głowę.

Sampdoria - Fiorentina 3-1 (1-0)

1-0 Fabio Quagliarella (30.)

2-0 Fabio Quagliarella (60.)

3-0 Fabio Quagliarella (68.)

3-1 Carlos Sanchez (80.)

Dowiedz się więcej na temat: Sampdoria Genua | Fabio Quagliarella | ACF Fiorentina