• 6 .AC Milan (64 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (60 pkt.)
  • 8 .Fiorentina (57 pkt.)

Sampdoria Genua - Napoli 0-2 w 37. kolejce Serie A. Gol Arkadiusz Milika

Arkadiusz Milik ponownie bohaterem Napoli. 24-letni napastnik strzelił przepięknego gola minutę po wejściu na boisko, a w 37. kolejce Serie A drużyna spod Wezuwiusza pokonała na wyjeździe Sampdorię 2-0 (0-0). Przez ostatnie 20 minut po boisku w Genui biegało aż pięciu Polaków. Mistrzem Włoch został Juventus Turyn Wojciecha Szczęsnego.

Kiedy w 71. minucie Arkadiusz Milik zastąpił Driesa Mertensa, Polacy stali się najliczniej reprezentowaną nacją na boisku. "Biało-Czerwonych" było nawet więcej niż Włochów. Razem z Milikiem w Napoli całe spotkanie zaliczył Piotr Zieliński, natomiast w drużynie gospodarzy grała trójka Bartosz Bereszyński, Karol Linetty (obaj od początku do końca) i Dawid Kownacki (do 87. minuty).

Milik zagrał najkrócej z całej piątki, ale to on pokazał się z najlepszej strony, strzelając trzeciego gola w sezonie, który przecież zaczął się dla niego w marcu.

Kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko Milik dostał podanie od Allana i zdjął pajęczynę technicznym strzałem sprzed linii pola karnego. Przy strzale w okienko nic do powiedzenia nie miał ani słoweński bramkarz Sampdorii Vid Belec, ani Lucas Torreira, z którym na plecach Milik oddał strzał, ani dwaj obrońcy z Genui, między którymi polski napastnik znalazł trochę miejsca.

Bez wątpienia to najładniejszy gol Milika w tym sezonie, toteż dostanie rozgrzeszenie za żółtą kartkę za zdjęcie koszulki. W doliczonym czasie upomniany też został Linetty.

Natchnione pięknym golem Arkadiusza Milika Napoli poszło za ciosem i w 80. minucie rozstrzygnęło losy meczu. Wynik ustalił Raul Albiol.

Napoli wywiązało się z zadania i wywiozło z Genui trzy punkty, jednak losy mistrzostwa Włoch zostały rozstrzygnięte. Na kolejkę przed końcem mistrzem został Juventus, Napoli już wcześniej zagwarantowało sobie drugie miejsce na koniec sezonu, które będzie mogło fetować w przyszłą niedzielę u siebie z walczącym o utrzymanie Crotone.

Wyniki, terminarz i tabela Serie A

Dowiedz się więcej na temat: Arkadiusz Milik | SSC Napoli | Piotr Zieliński | Sampdoria Genua