• 6 .Chievo Werona (0 pkt.)
  • 7 .Empoli FC (0 pkt.)
  • 8 .Fiorentina (0 pkt.)

Sampdoria Genua - Udinese 2-1 w 26. kolejce Serie A

Karol Linetty zagrał cały mecz, Bartosz Bereszyński zszedł z urazem, a Dawid Kownacki spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. W takich okolicznościach Sampdoria pokonała u siebie Udinese 2-1.

Wyniki i tabele Serie A - TUTAJ

Początek spotkania należał do gości, ale później do głosu doszła drużyna Polaków. Udokumentowała to w 35. minucie, gdy po dośrodkowaniu Gastona Ramireza do piłki dopadł Matias Silvestre i strzałem po ziemie dał Sampdorii prowadzenie.

Po przerwie goście rzucili się do odrabiania strat i byli nawet blisko osiągnięcia celu, ale w 83. minucie na ziemię sprowadził ich Duvan Zapata. Zawodnik przeprowadził rajd przez kilkadziesiąt metrów i strzałem nad bramkarzem trafił do siatki.

Udinese jeszcze walczyło, ale gości stać było tylko na honorową bramkę w doliczonym czasie gry.

Do końca spotkania na boisku nie dotrwał Bereszyński. Polak nabawił się kontuzji i w 85. minucie zmienił go Joachim Andersen.
Dzięki zwycięstwo Sampdoria zajmuje szóste miejsce, a Udinese jest 11.

Sampdoria Genua - Udinese 2-1 (1-0)

Bramki: Silvestre (35.). Zapata (83.) - Ali Adnan (90.).