• 6 .Atalanta Bergamo (55 pkt.)
  • 7 .AC Milan (54 pkt.)
  • 8 .Sampdoria Genua (51 pkt.)

Serie A. Kolejna wygrana Juve ze Szczęsnym w bramce

Juventus pokonał na wyjeździe Benevento 4-2 (2-1) i pewnie zmierza po siódmy kolejny tytuł mistrza Włoch. W bramce ekipy z Turynu grał Wojciech Szczęsny, który nie ponosi winy za stracone bramki. Hat-tricka skompletował Paulo Dybala. „Stara dama” ma już siedem punktów przewagi nad drugim w tabeli Napoli, które w niedzielę podejmie Chievo Verona.

Juventus do meczu z ostatnim zespołem Serie A przystąpił w nieco przemeblowanym składzie. Na ławce usiedli m.in. Giorgio Chiellini, Gonzalo Higuain oraz Gianluigi Buffon. Szansę gry dostał za to Szczęsny.

Obrońcy tytułu od początku zaatakowali, a po kwadransie mogli cieszyć się z pierwszej bramki. Alex Sandro dośrodkował w pole karne, bez przyjęcia piłkę w kierunku Paulo Dybali skierował Juan Cuadrado, a Argentyńczyk zdobył bramkę efektownym strzałem z 15 metrów. Później inicjatywę przejęło Benevento i w 24. minucie niespodziewanie ostatni zespół Seria A doprowadził do wyrównania. Strzał Filipa Djuricicia odbił Szczęsny do boku, ale do piłki dopadł Guilherme i mocno kopnął ją wzdłuż linii bramkowej, a zamykający akcję Cheick Diabate wbił ją do pustej bramki.

Strata gola podziałała na ekipę Massimiliano Allegriego otrzeźwiająco i jeszcze przed przerwą goście ponownie objęli prowadzenie. Miralem Pjanić ograł w polu karnym dwóch rywali, po czym podciął go Berat Djimsiti. Sędzia wskazał na „jedenastkę”, a drugą swoją bramkę w tym meczu zdobył Dybala.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy. Już w 51. minucie ponownie udało im się doprowadzić do remisu. Z rzutu rożnego świetnie dośrodkował Nicolas Viola, a Diabate przeskoczył Mehdiego Benatię i pewnym strzałem głową pokonał Szczęsnego. Trafił na tyle dobrze, że reprezentant Polski mógł tylko spojrzeć, jak piłka zatrzepotała w jego siatce. Nasz bramkarz puścił dopiero pierwsze gole w 2018 roku, gdyż we wcześniejszych pięciu występach zachowywał czyste konto.

Allegri się zdenerwował i szybko dokonał zmian – na boisku pojawili się Douglas Costa i Higuain. „Stara dama” napierała, a gospodarze starali się kontratakować. Po jednym z rzutów rożnych dla Benevento błąd popełnił Szczęsny, który nie trafił w piłkę, ta przeleciała wzdłuż linii bramkowej, ale zamykający akcję Guilherme również się z nią minął.

Kwadrans przed końcem meczu hat-tricka zaliczył Dybala. Argentyńczyk pewnie wykorzystał drugi rzut karny, który został odgwizdany po faulu Violi na Higuainie. Zwycięstwo Juventusu przypieczętował w 82. minucie Costa. Brazylijczyk zdobył bramkę pięknym strzałem zza pola karnego.

Benevento – Juventus 2-4 (1-2)

Bramki: Diabate (24. i 51.) – Dybala (16., 51. i 74.), Costa (82.)