• 6 .Atalanta Bergamo (55 pkt.)
  • 7 .AC Milan (54 pkt.)
  • 8 .Sampdoria Genua (51 pkt.)

Serie A. Napoli traci punkty. Milik mógł zostać bohaterem

Arkadiusz Milik długo będzie pamiętał sytuację, którą zmarnował w doliczonym czasie gry meczu z Milanem. Polski napastnik stał pięć metrów przed bramką, ale jego strzał jakimś cudem obronił Gianluigi Donnarumma. W 32. kolejce Napoli tylko zremisowało w Mediolanie 0-0 i właściwie straciło szanse na tytuł.

W ostatnim czasie Napoli wyraźnie spuściło z tonu. Straciło sporo cennych punktów, jeśli wygrywało to jedną bramką, a ich strata do prowadzącego Juventusu wynosiła przed niedzielnymi meczami cztery punkty. Widać, że drużyna jest przemęczona. Włoskie media zarzucają Maurizio Sarriemu, że właściwie nie rotuje składem.

Przeciwko Milanowi trener znów wystawił żelazną jedenastkę. Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik zaczęli niestety mecz na ławce rezerwowych. „Azzurri” musieli zgarnąć trzy punkty, jeśli jeszcze marzą o tytule.

W stolicy włoskiej mody Napoli wychodziło niewiele. O pierwszej połowie nie możemy napisać nic dobrego. Goście mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale nic poza tym. Ich ataki były znakomicie rozbijane przez piłkarzy „Rossonerrich”.

W 66. minucie Sarri w końcu zareagował. Dokonał podwójnej zmiany. W tym samym momencie na murawie pojawili się Zieliński i Milik. Zmielili kolejno Marka Hamszika i Driesa Mertensa. Kilkanaście sekund po wejściu polski napastnik dostał piłkę od Lorenzo Insigne. Oddał strzał, ale za lekki, żeby zaskoczyć Gianluigiego Donnarummę.

Im bliżej było końca meczu, tym Milan cofał się bardziej pod własne pole karne. Remis im pasował. Napoli desperacko chciało wygrać. W doliczonym czasie Milik mógł zapewnić swojej ekipie trzy punkty. Dostał piłkę pięć metrów przed bramką, ale znów jego strzał jakimś cudem obronił młody Włoch. „Azzurri” tylko zremisowali 0-0. To bolesny wynik, bowiem jeśli dziś Juventus pokona Sampdorię, powiększy przewagę nad ekipą Sarriego aż do sześciu punktów.

W innych meczach, które zaczęły się o godz. 15, Bologna pokonała Hellas Werona 2-0, a Sassuolo zremisowało Benevento 2-2.