• 6 .US Sassuolo Calcio (7 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC (6 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (6 pkt.)

Serie A: Szczęsny górą w derbach Rzymu, Skorupski sprokurował karnego

AS Roma z Wojciechem Szczęsnym w składzie pokonała 2-0 (0-0) Lazio Rzym w niedzielnym meczu 15. kolejki Serie A. Dzięki wygranej, rzymianie utrzymali pozycję wicelidera tabeli. Łukasz Skorupski (Empoli FC) sprokurował rzut karny dla US Sassuolo, a jego zespół przegrał 0-3 (0-2). Asystę przy bramce zaliczył z kolei Karol Linnetty z Sampdorii Genua.

Serie A - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie, a jego Roma pokonała 2-0 (0-0) Lazio w derbach stolicy Włoch. Bramkę dla "Giallorossich" strzelili Kevin Strootman w 64. minucie i Radja Nainggolan w 77. minucie. Polak zaliczył bardzo udane zawody, notując kilka ważnych interwencji.

Dzięki wygranej, rzymianie utrzymali pozycję wicelidera tabeli.

90 minut w barwach Empoli zaliczył Łukasz Skorupski, ale jego zespół przegrał na wyjeździe 0-3 (0-2) z US Sassuolo. Polak sprokurował rzut karny dla gospodarzy w 21. minucie, kiedy faulował Antonino Ragusę. Sassuolo nie miało problemów, aby zamienić znakomitą okazję na bramkę. Reprezentant Polski skapitulował także w 36. minucie (z rzutu karnego) i 52. minucie (obronił strzał, ale nie zdążył do dobitki).

Karol Linetty zaczął spotkanie Sampdorii z Torino na ławce rezerwowych i dopiero w 60. minucie, przy prowadzeniu 1-0, pojawił się na placu gry, zmieniając Bruno Fernandesa. Polak w doliczonym czasie gry zaliczył asystę przy bramce Patrika Schicka na 2-0.

Bartosz Salamon (Cagliari Calcio) wszedł na boisko w przerwie meczu z Pescarą, a jego zespół wygrał 1-0 (1-0) po trafieniu Marco Borriello.

W rozegranym wcześniej meczu, AC Milan pokonał Crotone 2-1 (1-1). Wieczorem odbędzie się mecz Fiorentiny (Bartłomiej Drągowski) z Palermo (Thiago Cionek).

Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Szczęsny | Łukasz Skorupski | Karol Linetty