• 6 .AC Milan (64 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (60 pkt.)
  • 8 .Fiorentina (57 pkt.)

SPAL - Torino 2-2. Słaby występ Bartosza Salamona

Zawodnicy beniaminka SPAL zremisowali z Torino 2-2 (1-2) w meczu 18. kolejki Serie A. Bramkę już w 17. sekundzie zdobył Iago Falque, czym wyrównał rekord tego sezonu pod względem szybkości strzelonego gola. W barwach beniaminka zagrał Bartosz Salamon i zawinił przy drugiej bramce „Toro”.

Serie A - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Piłkarze prowadzeni przez Siniszę Mihajlovicia znajdowali się w dobrych nastrojach po zwycięstwie z Romą 2-1 w Coppa Italia. Wierny swoim wyborom jedenastki serbski szkoleniowiec w bramce postawił na Salvadore Sirigu, choć znany z występów w Lechii Gdańsk, Vanja Milinković-Savić obronił rzut karny w rywalizacji z „Giallorossimi”.

Mecz z beniaminkiem SPAL z Bartoszem Salamonem w wyjściowym składzie rozpoczął się idealnie dla gości. Już w 17. sekundzie Torino wyszło na prowadzenie po golu Iago Falque’a. Tym samym Hiszpan zrównał się z Duvenem Zapatą z Sampdorii, jeśli chodzi o najszybszego gola w tym sezonie Serie A.

Choć SPAL nie przegrało u siebie od 22 października, to podopieczni Leonardo Sempliciego nie potrafili powstrzymać Falque, który podwyższył na 2-0 w 10. minucie dobijając strzał Daniele Baselliego. Przy straconej bramce źle zachował się Salamon, który wybiegł daleko do przodu i stracił piłkę, a akcja poszła jego stroną.

Jeszcze przed przerwą gola dla gospodarzy strzelił z rzutu wolnego Federico Viviani. Do bramki Sirigu było około 20 metrów, a pomocnik ładnie podkręcił piłkę nad murem. W drugiej połowie sędzia Paolo Valeri zmuszony był skorzystać z pomocy VAR. W 68. minucie gospodarze za sprawą Alberto Grassiego stworzyli zagrożenie, odbił piłkę Sirigu, ale De Silvestri faulował strzelca, co arbiter zobaczył dzięki wideoweryfikacji. Bramkę z rzutu karnego zdobył Mirco Antenucci doprowadzając do remisu.

Wynik spotkania nie zmienił się i zespoły na Stadio Paolo Mazza podzieliły się punktami. SPAL ucieka ze strefy spadkowej.