• 6 .AS Roma (19 pkt.)
  • 7 .US Sassuolo Calcio (19 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (18 pkt.)

SSC Napoli pogrzebało szanse Crotone. Gol Arkadiusza Milika

SSC Napoli zakończyło sezon zwycięstwem. Zespół Maurizio Sarriego pokonał FC Crotone 2-1 (2-0) i tym samym przyczynił się do jego spadku z Serie A. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Milik. Całe spotkanie rozegrał Piotr Zieliński.

Niedzielne spotkanie było zdecydowanie ważniejsze dla FC Crotone. Zespół z Kalabrii musiał wygrać lub zremisować i liczyć na porażkę SPAL, by utrzymać się w Serie A. W pierwszym składzie Napoli wybiegli Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

Przewaga ”Partenopei” nie podlegała dyskusji. Podopieczni Maurizio Sarriego od początku spotkania ruszyli do ataku i stwarzali sytuacje. Bardzo aktywny był Zieliński, ale koledzy nie byli w stanie wykorzystać jego podań. Jednak w 23. minucie swoją obecność na boisku w najlepszy możliwy sposób zaznaczył drugi z Polaków. Lorenzo Insigne dośrodkował z lewej strony, a Arkadiusz Milik mocno uderzył głową i nie dał szans bramkarzowi.

Jeszcze w pierwszej połowie na 2-0 podwyższył Jose Callejon. Hiszpan nie zmarnował okazji i z bliska pokonał golkipera gości. Kolejnym bardzo dobrym dośrodkowaniem popisał się Insigne.

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę bramkarza próbował pokonać również Zieliński. Polak uderzył technicznie z dystansu, ale metr nad bramką. Siedzący na trybunach właściciel Napoli Aurelio De Laurentiis tylko z niezadowoleniem pokiwał głową.

W drugiej połowie przewaga nadal należała do gospodarzy, którzy nie forsowali tempa. W 67. minucie boisko opuścił Milik, którego zastąpił Dries Mertens. Niewykluczone, że dla Belga był to ostatni mecz w barwach neapolitańczyków. Jego klauzula wykupu dla klubów spoza Włoch wynosi zaledwie 28 milionów euro.

Pod koniec meczu przebudził się Zieliński. Polak przeprowadził trzy akcje, jednak żadna z nich nie zakończyła się golem.

Natomiast w 91. minucie bramkę zdobyło Crotone. Marco Tumminello nie zmarnował podania Bruno Martella i zmniejszył rozmiary porażki.

Cały sezon w wykonaniu Napoli był niezwykle udany. Klub zdobył najwięcej punktów w swojej historii – 91. Jednak nie wystarczyło to do zdetronizowania Juventusu.

Dowiedz się więcej na temat: SSC Napoli | Arkadiusz Milik