Chemik Police blisko awansu do finału

Tylko jednego zwycięstwa potrzebują siatkarki Chemika Police, by awansować do finału rozgrywek ekstraklasy. Znacznie dłużej może potrwać inna półfinałowa rywalizacja Atomu Trefla Sopot z Impelem Wrocław, w której po dwóch meczach jest remis 1-1.

Siatkarki z Polic wygrały pierwsze spotkania z Tauronem Banimekse Dąbrowa Górnicza we własnej hali (oba po 3:1) i już w piątek mogą przesądzić losy awansu do finału. Policzanki po objęciu stanowiska przez nowego szkoleniowca Giuseppe Cuccariniego, wygrały wszystkie mecze ligowe i pucharowe - łącznie już 16. Dąbrowianki w spotkaniach z Chemikiem potrafiły przeciwstawić się rywalkom tylko w pojedynczych setach i będzie im niezwykle trudno odwrócić losy rywalizacji.

Reklama

W drugiej parze po pierwszych pojedynkach półfinałowych jest remis 1-1. Impel mógł wrócić do domu ze znacznie większym łupem, ale w drugim spotkaniu w Sopocie wrocławianki nie wykorzystały w tie-breaku piłki meczowej. Siatkarki Atomu Trefla, by przedłużyć nadzieję na obronę mistrzowskiego tytułu, muszą jedno ze spotkań, zaplanowanych na poniedziałek i wtorek, rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Rywalizacja w półfinałach toczy się do trzech zwycięstw. Jeżeli po czterech meczach będzie remis 2-2, gospodarzami piątych będą ekipy wyżej sklasyfikowane - Chemik i Atom Trefl.

Toczy się także walka o lokaty 5-8. Bliżej gry o piąte miejsce, premiowanej udziałem w Pucharze Challenge, są siatkarki z Bielska-Białej i Muszyny. W najbliższy weekend może rozstrzygnąć się kwestia dziewiątej lokaty, o którą rywalizują PGNiG Nafta Piła i Pałac Bydgoszcz. Po dwóch pojedynkach pilanki prowadzą 2-0 (gra się do czterech wygranych).

Program spotkań:

półfinały (do trzech zwycięstw)

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Chemik Police

(piątek, godz. 18.00, ew. sobota, godz. 18.00; stan rywalizacji: 0-2)

Impel Wrocław - Atom Trefl Sopot (poniedziałek, godz. 20.30, wtorek, godz. 20.30; 1-1)

o miejsca 5-8 (do dwóch zwycięstw)

Aluprof Bielsko-Biała - Siódemka Sk Bank Legionovia Legionowo (sobota, godz. 18.00, ew. niedziela, godz. 18.00; 1-0)

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna - Beef Master Budowlani Łódź

(czwartek 10.04, godz. 18.00, ew. piątek 11.04, godz. 18.00; 1-0)

o miejsca 9-10 (do czterech zwycięstw)

PGNiG Nafta Piła - Pałac Bydgoszcz (sobota, godz. 18.00, niedziela, godz. 18.00; 2-0)

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje