Dominik Kwapisiewicz poprowadził PGNiG Naftę Piła

Siatkarki PGNiG Nafty Piła mają nowego trenera. Wiesława Popika zastąpił Dominik Kwapisiewicz.

Zespół prowadzony przez Wiesława Popika zajął dziewiąte miejsce w zakończonych niedawno rozgrywkach ekstraklasy.

Reklama

34-letni Kwapisiewicz w minionym sezonie był asystentem Popika, wcześniej w pilskim klubie pracował jako drugi trener z Mirosławem Zawieraczem i Dariuszem Luksem. Jak powiedział prezes PGNiG Nafty Radosław Ciemięga, Popik zrezygnował z powodów osobistych, a na następcę wskazał właśnie swojego współpracownika.

- Można powiedzieć, że Kwapisiewicz został nowym szkoleniowcem z namaszczenia trenera Popika, do którego mam zaufanie i duży szacunek. Dlatego też uznałem, że jego propozycja jest bardzo ciekawa. Kwapisiewicz ma dobry kontakt z zawodniczkami, jest do tego błyskotliwy, na pewno sobie poradzi. Oficjalnego kontraktu jeszcze nie podpisaliśmy, ale wszystkie szczegóły mamy już dopięte - poinformował sternik klubu z Piły.

Kwapisiewicz jako zawodnik grał m.in. w Płomieniu Sosnowiec i Jokerze Piła, a jako trener pracował w Jadarze Radom, KPS Siedlce, a ostatnio w KS Milicz.

Jak poinformował Ciemięga, do końca maja powinien wyłonić się skład drużyny na kolejny sezon. Nie chciał jednak zdradzić szczegółów.

- Obecnie trwają rozmowy z zawodniczkami, na pewno szykują się zmiany. Co do zagranicznych siatkarek, to jesteśmy zadowoleni z Faime Rose Kingsley i Anny Kudakowej. Czas pokaże, czy zostaną z nami na kolejny sezon - zaznaczył Ciemięga.

Wszystko wskazuje na to, że sportową karierę definitywnie zakończy Irina Archangielskaja. Pochodząca z Uzbekistanu 48-letnia rozgrywająca na polskich boiskach spędziła ponad 20 lat, zdobywając m.in. pięć złotych medali.

Dowiedz się więcej na temat: Dominik Kwapisiewicz | PGNiG Nafta Piła | siatkówka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje