LSK. BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Pałac Bydgoszcz 3:0

Tylko momentami to był wyrównany mecz. W poniedziałek na zakończenie 12. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet ‎BKS Profi Credit Bielsko-Biała pokonał we własnej hali Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:19, 25:19). Gospodynie wygrały po raz szósty w sezonie i umocniły się na szóstej pozycji w tabeli.

12. kolejka jest przedostatnią przed zakończeniem pierwszej rundy rozgrywek. Ekipa z Bielsko-Białej nie rozpoczęła sezonu najlepiej, ale teraz prezentuje się naprawdę solidnie. W poniedziałek rywalki z Bydgoszczy nie miały absolutnie nic do powiedzenia. Jedynie tylko w drugim secie miały kilka punktów przewagi, ale szybko ją roztrwoniły. Ekipa BKS, która zagrała bez pierwszej rozgrywającej Marleny Pleśnierowicz kontrolowała wydarzenia na parkiecie.

Reklama

Przyjezdne miały wielkie problemy z przyjęciem, a co za tym idzie z wyprowadzeniem pierwszej akcji.

Choć bielszczanki pewnie zwyciężyły, to im też przytrafiło się wiele niezrozumiałych błędów. Ogólnie to nie była najlepsza reklama kobiecej siatkówki.

Dobrym podsumowaniem była ostatnia akcja. Przyjmująca Pałacu Jagoda Maternia zaatakowała mocno po skosie. Piłka upadła blisko linii, ale na pewno w boisku. Sędziowie zadecydowali jednak, że był aut. W żadnym z setów bydgoszczanki nie były w stanie zdobyć więcej niż 20 punktów.

BKS wygrał tym samym czwarty z ostatnich pięciu meczów. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana środkowa miejscowej drużyny Dominka Sobolska.

W najbliższy weekend ekipa z Bielsko-Białej podejmie przedostatnią w tabeli Legionovię. Pałac u siebie zagra z zaskakująco mocną w tym sezonie drużyną KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

12. kolejka LSK:

BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:19, 25:19)

BKS Profi Credit Bielsko-Biała: Julia Nowicka, Emilia Mucha, Dominika Sobolska, Katarzyna Konieczna, Aleksandra Jagieło, Nia Grant - Izabela Lemańczyk (libero) - Kornelia Moskwa.

Pałac Bydgoszcz: Natalia Misiuna, Magdalena Mazurek, Ewelina Krzywicka, Kinga Różycka, Jagoda Maternia, Weronika Fojucik - Monika Jagła (libero) - Monika Fedusio, Joanna Kuligowska, Paulina Świder.

Liga Siatkówki Kobiet - sezon 2017/18

1.Chemik Police58
2.ŁKS Commercecon Łódź55
3.Developres SkyRes Rzeszów53
4.Grot Budowlani Łódź42
5.ENEA PTPS Piła38
6.Polski Cukier Muszynianka Muszyna35
Zobacz pełną tabelę

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje