Orlen Liga: MKS Dąbrowa Górnicza i Poli Budowlani Toruń to spadkowicze

MKS Dąbrowa Górnicza i Poli Budowlani Toruń spadają z Orlen Ligi. Już wcześniej było to wiadomo w przypadku pierwszego z tych zespołów, natomiast sytuacja drugiego wyjaśniła się po porażce z ŁKS-em Commercecon 0:3. Siatkarki z Torunia po meczu w Łodzi nie mogły ukryć łez.

W środę odbyła się ostatnia, 26., kolejka fazy zasadniczej Orlen Ligi.

Reklama

O mistrzostwo Polski powalczą cztery zespoły: Chemik Police, Developres SkyRes, ŁKS Commercecon i Grot Budowlani Łódź.

Enea PTPS Piła zagra z Treflem Proximą Kraków o miejsca 5-6.

Polski Cukier Muszynianka, BKS Profi Credit Bielsko-Biała, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Impel Wrocław będą walczyć o miejsca 7-10.

Natomiast Legionovia i Pałac Bydgoszcz zagrają o uniknięcie barażu z drużyną I ligi.

ŁKS Commercecon - Poli Budowlani Toruń 3:0 (26:24, 28:26, 25:17)

ŁKS Commercecon: Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Izabela Kowalińska, Ewa Kwiatkowska, Deja McClendon, Athina Papafotiou, Katarzyna Sielicka - Krystyna Strasz (libero) - Dominika Mras, Julita Rafałko, Agata Wawrzyńczyk

Poli Budowlani: Izabela Bałucka, Marina Cvetanović, Kinga Hatala, Anna Lewandowska, Dorota Ściurka, Marta Wójcik - Agata Nowak (libero).

Developres SkyRes Rzeszów - Enea PTPS Piła 3:0 (25:18, 26:24, 25:15)

Developres SkyRes: Helene Rousseaux, Jelena Blagojević, Monika Ptak, Anna Kaczmar, Katarzyna Żabińska, Adela Helić - Agata Sawicka (libero) - Agnieszka Rabka, Julia Andruszko, Kamila Ganszczyk, Lucyna Borek.

Enea PTPS: Jelena Trnić, Karolina Różycka, Dajana Boszković, Anna Stencel, Agata Babicz, Dorota Wilk - Justyna Łysiak (libero) - Emilia Szubert, Anita Kwiatkowska.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Pałac Bydgoszcz 0:3 (25:27, 16:25, 21:25)

KSZO: Marta Biedziak, Koleta Łyszkiewicz, Anna Miros, Natalia Skrzypkowska, Magdalena Soter, Justyna Wojtowicz - Olga Pawlukowska (libero) - Magdalena Gryka, Alicja Markiewicz, Paulina Stroiwąs, Aleksandra Wańczyk.

Pałac: Paulina Świder, Jagoda Maternia, Ewelina Krzywicka, Natalia Misiuna, Magdalena Mazurek, Joanna Kuligowska - Monika Jagła (libero) - Katarzyna Wenerska, Weronika Fojucik, Monika Fedusio, Kinga Różyńska, Joanna Nickowska
(libero).

MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Proxima Kraków 2:3 (27:25, 10:25, 17:25, 25:22, 7:15)

MKS: Anna Grbac, Aleksandra Lipska, Aliona Martiniuc, Natalia Perlińska, Patrycja Polak, Barbora Purchartova - Kinga Drabek (libero) - Anastazja Baidiuk, Marta Ciesiulewicz, Simona Dreczka, Ewelina Tobiasz

Trefl Proxima: Ewelina Brzezińska, Sarah Clement, Justyna Łukasik, Daria Paszek, Rebecca Pavan, Zsuzsanna Talas - Klaudia Kulig (libero) - Aleksandra Budzoń, Martyna Łukasik, Paula Słonecka.

Impel Wrocław - Polski Cukier Muszynianka 2:3 (21:25, 18:25, 25:19, 25:23, 11:15)

Impel: Iga Chojnacka, Weronika Wołodko, Tamara Gałucha, Anna Łozowska, Ilona Gierak, Natalia Murek - Maria Stenzel (libero) - Sandra Świętoń, Julia Szczurowska.

Polski Cukier Muszynianka: Danica Radenković, Aleksandra Wójcik, Maja Savić, Monika Bociek, Maria Karakaszewa, Małgorzata Śmieszek - Dorota Medyńska (libero) - Roksana Brzóska, Patrycja Flakus, Paulina Bałdyga.

Legionovia - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:2 (23:25, 25:15, 25:21, 22:25, 15:11)

Legionovia: Klaudia Alagierska, Anna Bączyńska, Magdalena Damaske, Beata Mielczarek, Joanna Pacak, Paulina Szpak - Adrianna Adamek (libero) - Alicja Grabka, Małgorzata Jasek, Anna Korabiec, Aleksandra Rasińska, Alicja Wójcik

BKS Profi Credit: Gina Mancuso, Emilia Mucha, Julia Nowicka, Olivia Różański, Dominika Sobolska, Martyna Świrad - Izabela Lemańczyk (libero) - Nia Grant, Marlena Pleśnierowicz, Barbara Zakościelna.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje