Półfinał OL: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Aluprof Bielsko-Biała 1:3

Siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza przegrały z Aluprofem Bielsko-Biała 1:3 (25:17, 25:27, 15:25, 18:25) w pierwszym meczu półfinałowym Orlen Ligi.

Bielszczanki zrobiły w piątkowy wieczór pierwszy krok w stronę finału. Drużyna gospodarzy wydatnie im w tym pomogła. Trener Tauronu Waldemar Kawka mieszał w ustawieniu, brał czasy, jednak jego podopieczne były w pierwszym półfinale wyraźnie słabsze od rywalek.

Reklama

W pierwszym secie Aluprof prowadził 12:8 i ... przegrał tę partię wyraźnie do 17. W drugiej bielszczanki miały jeszcze wyraźniejszą przewagę (21:16), ale rozstrzygnęły ją na swoją korzyść dopiero po zaciętej końcówce (27:25).

To były ostatnie chwile wyrównanej walki na parkiecie. Później dominował już zespół z Bielska-Białej. Dąbrowianki miały problem ze skończeniem ataków, nie potrafiły się momentami przebić przez blok przeciwniczek, kilka razy pomyliły się rezygnując z przyjęcia zagrywek, po których piłka spadała na boisko.

W czwartym secie zespół gospodarzy sprawiał chwilami wrażenie pogodzonego z losem. Bielszczanki szybko powiększały przewagę (12:6, 17:6, 20:9, 24:14) i pewnie wygrały mecz.

- Mam nadzieję, że mój zespół się ocknie do soboty i drugi mecz będzie miał inny przebieg. Nie wyobrażam sobie takiej gry w kolejnym spotkaniu - powiedział trener MKS Waldemar Kawka.

Pierwszy mecz półfinałowy:

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (25:17, 25:27, 15:25, 18:25)


Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla Aluprofu. Drugi mecz w sobotę o 18.00 także w Dąbrowie.

Tauron: Frauke Dirickx, Charlotte Leys, Aleksandra Liniarska, Milena Stacchiotti, Katarzyna Zaroślińska, Elżbieta Skowrońska - Krystyna Strasz (libero) oraz Maja Tokarska, Joanna Kaczor, Joanna Staniucha - Szczurek, Magdalena Śliwa.

BKS Aluprof: Joanna Wołosz, Milada Bergrova, Helena Horka, Gabriela Wojtowicz, Ewelina Sieczka, Elisa Cella - Agata Sawicka (libero) oraz Mariola Wojtowicz, Monika Czypiruk - Solarewicz, Sylwia Pelc, Marta Szymańska, Koleta Łyszkiewicz.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje