Valerie Courtois nową libero Budowlanych Łódź

Reprezentantka Belgii Valerie Courtois została nową libero w występującym w ekstraklasie siatkarek zespole Budowlanych Łódź. Zajęła miejsce Doroty Medyńskiej, która w poniedziałek przeszła operację więzadła krzyżowego w lewym kolanie.

Kontuzja Medyńskiej sprawiła, że tuż przed rozpoczęciem sezonu Budowlani zostali bez libero. W inauguracyjnym meczu z Developresem SkyRes Rzeszów (3:2) na tej pozycji zagrała Martyna Grajber. W czwartkowym spotkaniu z SK Bankiem Legionovia Legionowo być może w łódzkim zespole zadebiutuje już Courtois.

Reklama

- W tej kwestii nie wszystko zależy od nas, ale staramy się, by Valerie mogła już wystąpić w tym meczu. Myślę, że uda się załatwić wszystkie formalności związane z uprawnieniem jej do gry - powiedział prezes klubu Marcin Chudzik.

Na potwierdzenie nowej libero z niecierpliwością czeka trener Adam Grabowski, który wiąże duże nadzieje z pozyskaniem Courtois.

- Liczę na to, że da nam spokój z tyłu - w przyjęciu i obronie. Jest doświadczoną zawodniczką, która od lat gra na wysokim poziomie - powiedział szkoleniowiec.

Dla 24-letniej brązowej medalistki ME z 2013 r. Budowlani to pierwszy w karierze klub zagraniczny. Wcześniej grała tylko w lidze belgijskiej (VDK Gent Dames, VC Oudegem) i w reprezentacji kraju.

- Teraz skończyłam studia i uznałam, że to jest czas, w którym warto spróbować sił za granicą. Dostałam ofertę z Łodzi i zdecydowałam się ją przyjąć, bo chciałam grać w silnej lidze. Jest tu fajny zespół, w którym każdy chce mi pomóc w aklimatyzacji. Myślę, że szybko znajdę wspólny język z nowymi koleżankami - powiedziała Valerie.

Nowa zawodniczka Budowlanych interesuje się jednak nie tylko siatkówką, ale również piłką nożną. Jej bratem jest bowiem bramkarz Chelsea Londyn i belgijskiej reprezentacji Thibaut Courtois.

- Staram się oglądać mecze brata, ale w Londynie jeszcze nie byłam. Wcześniej miałam jednak okazję oglądać jego występy w Madrycie, gdy grał w Atletico - powiedziała Velerie.

Mecz Budowlanych z Bankiem z SK Bankiem Legionovia w łódzkiej Atlas Arenie rozpocznie się w czwartek o g. 18.

Dowiedz się więcej na temat: Budowlani Łódź | Orlen Liga

Reklama

Reklama

Reklama