Lotos Trefl pokonał w sparingowym meczu Egipt

Siatkarze Lotosu Trefl pokonali w Gdańsku w sparingu jednego z uczestników 18. mistrzostw świata Egipt. Gdańszczanie, którzy nie wystąpili w najsilniejszym składzie, wygrali z mistrzem Afryki 4:1 (23:25, 25:23, 25:21, 25:23, 15:13).

Egipt jest pierwszym zespołem biorącym udział w mistrzostwach świata, który przyjechał do Polski. Etatowi od 2005 roku mistrzowie Afryki (zdobyli pięć tytułów z rzędu) pojawili się w Gdańsku w poniedziałek wieczorem i od tego czasu trenowali w Ergo Arenie.

Reklama

Sparing odbył się bez udziału kibiców i przedstawicieli mediów, a rozegrany został nie w hali głównej, tylko treningowej.

Trener gdańszczan Andrea Anastasi nie miał do dyspozycji atakującego Murphy'ego Troya oraz przyjmującego Mateusza Miki. Ten drugi znalazł się w reprezentacji Polski na mundial, natomiast Amerykanin przygotowywał się do mistrzostw z kadrą swojego kraju, ale ostatecznie nie otrzymał powołania na tę imprezę. Zabrakło też przyjmującego Krzysztofa Wierzbowskiego.

Pod ich nieobecność najwięcej punktów dla Lotosu Trefl, aż 32, zdobył 24-letni atakujący Damian Schulz, który wrócił z wypożyczenia do KPS Siedlce. Ponadto gościnie wystąpił trenujący od kilku dni z gdańskim zespołem były reprezentant Polski, przyjmujący Marcin Wika.

Rywalami Egipcjan w grupie C będą w Gdańsku kolejno Chińczycy, Rosjanie, Kanadyjczycy, Bułgarzy i Meksykanie.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje