PlusLiga: Luke Perry nowym libero Asseco Resovii Rzeszów

Reprezentant Australii Luke Perry zastąpi Pawła Ruska w barwach Asseco Resovii Rzeszów. 23-letni libero podpisał z klubem roczny kontrakt i o miejsce w składzie będzie rywalizował w Mateuszem Masłowskim. Perry to trzeci nowy siatkarz, po Rafaelu Redwitzu i Kawice Shojim, w składzie Pasów na sezon 2018/2019.


Luke Perry urodził się 20 listopada 1995 roku. W sezonie 2014-2015 występował w lidze fińskiej, w drużynie Lakkapaa Rovaniemi. Następnie grał w VfB Friedrichshafen, z którym wywalczył wicemistrzostwo ligi niemieckiej. W latach 2016-2018 występował w Berlin Recycling Volleys, z którym dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Niemiec (2017 i 2018), skąd przenosi się do Asseco Resovii Rzeszów.

Luke Perry jest wielokrotnym reprezentantem Australii, w ekipie Kangurów jego trenerem jest doskonale znany z PlusLigi Mark Lebedew. Nowy libero o miejsce w składzie rzeszowian rywalizował będzie z Mateuszem Masłowskim. Z klubem związał się rocznym kontraktem.

Na razie wiadomo też, że z Asseco Resovią pożegnało się siedmiu siatkarzy. W przyszłym sezonie w Rzeszowie nie zagrają: niemiecki atakujący Jochen Schoeps, czeski rozgrywający Lukas Tichacek, przyjmujący Aleksander Śliwka i Dominik Depowski, rozgrywający Michał Kędzierski, libero Paweł Rusek i fiński przyjmujący Elviss Krastins. Perry to trzeci, po Rafaelu Redwitzu i Kawice Shojim, nowy zawodnik w składzie Pasów na sezon 2018/2019.

Dowiedz się więcej na temat: Asseco Resovia Rzeszów | PlusLiga

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje