Gyorgy Grozer za Maksima Żygałowa. Rosyjskie kluby zamieniły się atakującymi

Dwa rosyjskie kluby Biełogorie Biełgorod i Lokomotiw Nowosybirsk postanowiły wymienić, a w zasadzie zamienić się swoimi atakującymi. I tak Niemiec Gyorgy Grozer, który niegdyś grał w klubie z Rzeszowa, przeszedł do Biełgorodu, a w jego miejsce do drużyny z Syberii przeprowadził się Maksim Żygałow.

Do końca fazy zasadniczej w Superlidze pozostały trzy kolejki. Lokomotiw zajmuje szóstą lokatę, Biełogorie jest na miejscu drugim. Oba zespoły w pozostałej części sezonu zmierzą się z ekipami, które są niżej w tabeli.

Reklama

Grozer jest aktualnie jednym z najlepszych na swojej pozycji w lidze rosyjskiej. Z 322 punktami jest szósty w klasyfikacji najlepiej punktujących. Dla porównania Żygałow zdobył do tej pory jedynie 95 punktów. Ekipa z Nowosybirska z niemieckim "bombardierem" w składzie ma więc szansę poprawić swoją aktualną pozycję.

O klasie obu zawodników świadczą też ich sukcesy. Grozer, grający już w Biełgorodzie w latach 2012-2015, sięgnął ze swoją drużyną po mistrzostwo Rosji w roku 2013 oraz dwa razy po Puchar i Superpuchar Rosji. Triumfował też w Lidze Mistrzów i w Klubowych Mistrzostwach Świata w roku 2014. Żygałow siedział w kolei w kwadracie dla rezerwowych w ekipie z Biełgorodu, gdy ta zdobywała wspomniane mistrzostwo Rosji.

Jeśli chodzi o inne transfery, na początku marca ma zapaść decyzja dotycząca przyszłości klubowej Wilfredo Leona. Kubańczykowi z polskim paszportem kończy się kontrakt z Zenitem Kazań. O jednego z najlepszych zawodników na świecie stara się włoski klub Sir Safety Perugia, która przygotowała już ponoć kontrakt, opiewający na milion euro.

MS

Dowiedz się więcej na temat: Gyorgy Grozer

Reklama

Reklama

Reklama