Liga Światowa. USA - Francja 3-1, Brazylia za burtą!

Amerykanie wygrali z Francuzami 3:1 (25:21, 25:22, 24:26, 25:20) i obie ekipy awansowały do półfinału Ligi Światowej w Rio de Janeiro. O tym, że gospodarz Brazylia nie zagra o medale zadecydowały... małe punkty.

Trójkolorowi doznali pierwszej porażki w tegorocznej edycji Ligi Światowej, eliminując z walki o medale Brazylię. Ekipa zza oceanu ma podwójne powody do zadowolenia, bowiem zdobywając komplet punktów, zapewniła sobie awans do półfinałów z pierwszego miejsca. "Les Bleus" uplasowali się na drugiej pozycji. Obie ekipy kolejnych rywali poznają po zakończeniu starcia Polska - Serbia.

Amerykanie od samego początku zdominowali rywali i Francuzi mieli ogromne problemy, by powstrzymywać huraganowe ataki reprezentantów USA. "Trójkolorowi" w pierwszym secie przegrali do 21, a w drugim do 22. Katastrofa była bardzo blisko, bo w trzecim secie lepiej zaczęli Amerykanie, ale Francja rzutem na taśmę zdołała wygrać seta.

W czwartym secie zdecydowanie lepiej prezentowali się Amerykanie, którzy już na początku odskoczyli Francuzom na kilka punktów. "Les Bleus" wrócili do gry, ale zdołali tylko na chwilę złapać kontakt z rozpędzonymi rywalami. Ostatecznie to USA wygrało pewnie i spokojnie 25:20.

Po zakończeniu meczu cieszyć mogły się jednak obie drużyny. Oba zespoły awansowały bowiem do fazy półfinałowej, w której nie zobaczymy gospodarzy turnieju - reprezentacji Brazylii! Po raz ostatni "Canarinhos" nie stanęli na podium Ligi Światowej w 2012 w Sofii, kiedy... triumfowali Polacy.

Brazylia bardzo słabo zaprezentowała się w pierwszym starciu z Francją. Przegrała z "Trójkolorowymi" 1-3 i nawet zwycięstwo z USA w czwartek nie wystarczyło, by powalczyć przed własną publicznością o medale.

USA - Francja 3-1 (25:21, 25:22, 24:26, 25:20)

Sędziowali: Shin Muranaka (Japonia), Juraj Mokry (Słowacja)

USA: Micah Christenson, Matthew Anderson, Thomas Jaeschke, Taylor Sander, Maxwell Holt, David Smith, Erik Shoji (libero) oraz David Lee, Russell Holmes, Paul Lotman

Francja: Benjamin Toniutti, Antonin Rouzier, Kevin Tillie, Earvin N'Gapeth, Nicolas Le Goff, Kevin Le Roux, Jenia Grebennikov (libero) oraz Mory Sidibe, Yoann Jaumel, Nicolas Marechal, Franck Lafitte.

Dowiedz się więcej na temat: liga światowa