MŚ w siatkówce plażowej - Kołosińska i Brzostek odpadły w 1/8 finału

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek na 1/8 finału zakończyły występ w mistrzostwach świata w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach. Polski duet przegrał z Włoszkami Gretą Cicolari i Martą Menegatti 0:2 (14:21, 12:21).

Dziewiąta lokata w czempionacie globu to najlepszy wynik w karierze seniorskiej debiutujących w tej imprezie Kołosińskiej (AZS UMCS TPS Lublin) i Brzostek (UKS 179 Łódź) na arenie światowej. Wcześniej takim rezultatem było 17. miejsce w turniejach World Touru.

Reklama

Inauguracyjna partia pojedynku rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia (6:0) Cicolari i Menegatti, które rok temu w wielkoszlemowych zawodach w Starych Jabłonkach były drugie. "Biało-czerwone" grały ofiarnie w obronie, za co kibice nagradzali je brawami. Akcje jednak kończyły ich przeciwniczki, które w ubiegłorocznym turnieju olimpijskim odpadły w ćwierćfinale. Seta Włoszki wygrały do 14.

Kolejna odsłona miała bardziej wyrównany przebieg, ale Polki w dalszym ciągu ustępowały rywalkom (2:3, 5:7). W drugiej części Cicolari i Menegatti ponownie odskoczyły. Tę partię oraz całe spotkanie zakończyła zepsuta przez Brzostek zagrywka. 

MŚ w Starych Jabłonkach były pierwszą imprezą tej rangi, w której wzięły udział reprezentantki Polski. Pozostałe biało-czerwone pary kobiece - Daria Paszek (PTPS Piła) i Katarzyna Kociołek(UKS SMS Łódź) oraz Renata Bekier (KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice) i Agata Oleksy (SSPS Piast Netto Szczecin) - odpadły po fazie grupowej.

Wynik meczu 1/8 finału kobiet:

Greta Cicolari, Marta Menegatti (Włochy) - Monika Brzostek, Kinga Kołosińska (Polska) 2:0 (21:14, 21:12).

Dowiedz się więcej na temat: Kinga Kołosińska | Monika Brzostek

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje