32 zespoły w Lidze Światowej siatkarzy

W kolejnej edycji Ligi Światowej siatkarzy wystąpią 32 drużyny. W tym roku w LŚ grało 28 zespołów.

Do trzeciej, najniższej dywizji dołączono Egipt, Kazachstan, Grecję i Czarnogórę - postanowił w Cagliari kongres międzynarodowej federacji (FIVB).

Reklama

Liczba drużyn uczestniczących w Lidze Światowej rośnie z każdym rokiem. W 2012 było ich 12, w 2013 - 18, a w tegorocznej edycji - 28.

W Cagliari ustalono formułę oraz kalendarz rozgrywek dywizji drugiej i trzeciej. W każdej z nich wystąpi po 12 zespołów. W dywizji drugiej podzielono uczestników na grupy C, D i E, a każdy zespół rozegra 12 meczów (terminarz nie został jeszcze przedstawiony). Zwycięzcy grup oraz Bułgaria jako gospodarz wystąpią w turnieju finałowym (10-11 lipca).

W dywizji trzeciej drużyny będą rywalizować w sześciu turniejach, a finałowy zostanie rozegrany w dniach 3-5 lipca na Słowacji.

Na Sardynii potwierdzono również podjęte w lipcu we Florencji decyzje odnośnie rozgrywek dywizji pierwszej. Mistrzowie świata Polacy zagrają w grupie B z Rosją, USA i Iranem, natomiast w grupie B wystąpią Brazylia, Włochy, Serbia i Australia. Według wstępnego kalendarza biało-czerwoni rozpoczną rywalizację dwumeczem z Rosją u siebie (29-31 maja), a zakończą spotkaniami, w których podejmować będą USA (3-5 lipca).

Turniej Final Six elity ma się odbyć 15-19 lipca w Rio de Janeiro.

Rozgrywki Ligi Światowej siatkarzy 2015:

                dywizja pierwsza

grupa A: Brazylia, Włochy, Serbia Australia

grupa B: Polska, Rosja, USA, Iran

                dywizja druga

grupa C: Bułgaria, Kuba, Kanada, Portugalia

grupa D: Francja, Niemcy, Czechy, Korea Południowa

grupa E: Belgia, Argentyna, Finlandia, Holandia

                dywizja trzecia

grupa F: Tunezja, Portoryko, Turcja, Czarnogóra

grupa G: Chiny, Meksyk, Słowacja, Grecja

grupa H: Egipt, Japonia, Hiszpania, Kazachstan

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama