Liga Światowa: Włosi będą dziś kibicować Polakom

W dzisiejszym meczu finałów Ligi Światowej z Serbami Włosi kibicować będą Polakom. Jeśli nasi siatkarze odniosą zwycięstwo, Włosi, choć przegrali wczoraj z Polską, pozostaną w grze.

O godzinie 21.05 Polska zagra z Serbią. Transmisja w Polsacie Sport.

Reklama

"Biało-czerwoni" pokonaniem 3:1 Włochów zapewnili sobie awans do półfinału.

Włosi powrócili na ziemię po środowym zwycięstwie nad Serbami - pisze po czwartkowym meczu "La Gazzetta dello Sport". Jeżeli chcą wejść do półfinałów, muszą kibicować Polakom - dodaje najpopularniejszy włoski dziennik sportowy po spotkaniu w Rio de Janeiro.

Obowiązuje więc hasło: wygrała Polska, forza Polska.

Sprawozdawcy publicznej telewizji RAI, która transmitowała spotkanie Polska - Włochy na żywo w kanale sportowym, po pierwszym przegranym przez Włochów secie mówili, że można przegrać, ale dlaczego aż tyle. Po drugim domagali się od swoich siatkarzy większej agresywności. Po trzecim myśleli, że byli oni już na dobrej drodze do zwycięstwa. Po czwartym doszli do wniosku, że nie pozostaje nic innego, jak w piątek kibicować Polakom. Wśród których najbardziej podobał się Bartosz Kurek.

Włosi wiedzieli, że Kubańczyk Wilfredo Leon otrzymał polskie obywatelstwo i niebawem zasili drużynę mistrzów świata i zastanawiali się, co on ma wspólnego z naszym krajem.

Nie byli za to zdziwieni obecnością w swoim zespole Rosjanina Olega Antonowa, który zebrał zresztą od nich najwięcej słów uznania...

Dowiedz się więcej na temat: siatkówka | liga światowa | reprezentacja siatkarzy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje