Oto rywale polskich siatkarzy w walce o igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro

Niemcy, Serbia i Belgia - to rywale polskich siatkarzy w styczniowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, który odbędzie się w Berlinie. Drugą grupę utworzą drużyny Francji, Bułgarii, Rosji i Finlandii.

O ustawieniu w grupach poinformował trener "Trójkolorowych" Laurent Tillie. "Taką informację otrzymałem w niedzielę przed finałem mistrzostw Europy. Nie sądzę, by cokolwiek miałoby się zmienić, ale oczywiście wszystko jest możliwe" - powiedział francuski szkoleniowiec.

Reklama

Turniej w Berlinie odbędzie się w dniach 5-10 stycznia. Po dwie najlepsze drużyny z obydwu grup awansują do półfinałów. Zwycięzca imprezy zapewni sobie bezpośredni awans do igrzysk w Rio de Janeiro. Z kolei ekipy, które zajmą drugie i trzecie miejsce będą miały jeszcze jedną szansę - w maju w Tokio.

Francuzi w niedzielę w Sofii wywalczyli swój pierwszy złoty medal mistrzostw Europy. W finale okazali się lepsi od Słoweńców (3:0). Brąz zdobyli Włosi, pokonując Bułgarów (3:1). Srebrne medale wręczał były prezes PZPS, obecnie podejrzany w aferze korupcyjnej, Mirosław Przedpełski.

Polacy po odpadnięciu w ćwierćfinale ze Słowenią (2:3) zostali sklasyfikowani na piątej pozycji.


Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje