Adam Małysz: Piotr Żyła wyrasta na numer dwa w kadrze

29 grudnia, kwalifikacjami do konkursu w Oberstdorfie, rozpocznie się 65. Turniej Czterech Skoczni. - Indywidualnie każdy z naszych zawodników ma szansę, żeby tam zaistnieć - powiedział Adam Małysz dyrektor-koordynator ds. skoków i kombinacji norweskiej w PZN.

Pod nieobecność przeziębionego Kamila Stocha złoty medal mistrzostw Polski zdobył na Wielkiej Krokwi w Zakopanem Piotr Żyła. Zawodnik KS Wisły po raz drugi w karierze wywalczył mistrzowski tytuł.

"W Zakopanem Piotr Żyła jako jedyny z czołówki miał dwa równe skoki. Jest w stabilnej formie i wyrasta na numer dwa w kadrze, po Kamilu Stochu. Nie można też zapominać o Macieju Kocie" - podkreślił Małysz.

25-letni zawodnik, który w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze, zdobył w Zakopanem brązowy medal. Maciej Kot oddał najdłuższy skok w konkursie (139 m), ale słabsza pierwsza próba zadecydowała o tym, że stanął na najniższym stopniu podium.